Zavrieť

Porady

povinnost zaměstanavatela vůči státu

Dobrý den,
už nevím na koho se obrátit. Jsem z České republiky, ale pomáhám zpracovávat mzdy a vše související pro jednu společnost ze Slovenské republiky. Chtěla jsem se zeptat jaké všechny povinnosti má zaměstnavatel vůči státu jako takovému. Jaké hlášení, výkazy a další potvrzení musí zaměstnavatel dělat v průběhu roku. Nikdo mi není schopen poradit a tak se obracím na vás, věřím že mi poradíte.

Děkuji moc Lucka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    mesačne:
    1. výkazy do SP
    2. výkazy do ZP
    kvartálne : prehľady zrazenej a odvedenej dane - DÚ
    ročne :
    ročné zučtovanie dane / to je pre zamestnanca
    hlásenie o vyučtovaní dane - DÚ
    ďalej to závisí od počtu zamestnancov - /napr povinnosť zamestnávať ZŤP - s tým súvisiace hlásenia úpsvar/
    podrobnosti o každej zložke pomocou vyhľadávača
    Naposledy upravil hanelie : 25.11.09 at 06:52

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    V prípade prijatia alebo odchodu zamestnanca z firmy prihlásiť a odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Pri dočasnej práceneschopnosti od 11.dňa poslať PN a podklady na výpočet PN do SP a nahlásiť zmenu do ZP. Toho je viac, záleží od situácie.

    olivova je offline (nepripojený) olivova

    olivova
    Ahojky, takže neexistuje nějaký přesný seznam, kde je stanoveno co všechno musí zaměstnavatel dělat. Máme asi cca 150 zaměstnanců, takže toho asi bude víc než když je to malá firma do 20 zaměstnanců, co???

    Jinak díky za informace, pomohlo mi to docela dost, teď aspoň vím co všechno mám hledat, aby nebyl problém.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Jinak firma s 150 zaměstnanci musí posílat výkazy do SP a ZP elektronicky. Více se dozvíš na stránkách pojišťoven.

    povinnost zaměstanavatela vůči státu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.