Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rybanka je offline (nepripojený) rybanka

    rybanka
    Aj ja mám takúto ružovú azalku a ešte mám aj bielu. Myslím, že sú to japonské azalky. Ja ich mám vonku, prezimujú tu pod Tatrami v pohode, sú na slnečnom stanovišti, ale iba tak 3-4 hod. denne. Čo viem, tak nemajú radi celý deň slnko. Sú podobné ako rododendrony - skôr tieň ako horúce slnko a kyslú pôdu. Už sa teším ako budú kvitnúť. Mám aj v byte azalku - ale to je iný druh, bytové vonku nevydržia mrazy, aspoň ja mám takú skúsenosť. V byte obľubujú chladnejšie stanovisko, nenechať úplne vyschnúť a ranné slniečko.
    Kópia – Snímka0028.jpg  

    VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

    VALIKA60
    Aj já mám záujem o pestovanie azaliek napíš niečo o pestovaní je to náročná rastlina a čo cez zimu nevymrzne? Azalka má rada slnečné miesta.Chcela by som vysadiť pred dom do záhradky ale tam celý deň páli slnko cez leto .Dajú sa aj strihať formovať kríky azalky? Na obrázku je velmi krásná je to tvoja pýcha,úžasné.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Mám doma azalku, ale je iba asi štvrtinka z tej na obrázku... chcem sa spýtať, či mi vyrastie tiež do takej obrovskej nádhery..alebo je viacej druhov tých azaliek? Cez zimu ju nechávam v zemi, prezimuje v pohode a v jari je nádherná.

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    Ale to hádam nie je už z tohto roku??? Mne sa s azalkami nedarí, aj sme im vytvorili rašelinovú "vaňu", aj tak sú prabiedne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.