Zavrieť

Porady

Atestácia učiteľky MŠ?

Som učiteľka v MŠ so stredoškolským vzdelaním a 32 ročnou praxou.Podľa novej tabuľky ma prekvapilo, že sa dá urobiť I. atestácia na strednú školu?Ak som to správne pochopila,kde sa dá realizovať a prihlásiť?Ktoré vzdelávacie inštitúcie to ponúkajú?Doteraz som sa s tým nestretla...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    hana1236 Pozri príspevok
    Som učiteľka v MŠ so stredoškolským vzdelaním a 32 ročnou praxou.Podľa novej tabuľky ma prekvapilo, že sa dá urobiť I. atestácia na strednú školu?Ak som to správne pochopila,kde sa dá realizovať a prihlásiť?Ktoré vzdelávacie inštitúcie to ponúkajú?Doteraz som sa s tým nestretla...
    Je to nové, presne kto, kedy a za akých podmienok to sa ešte nevie, ale podrobnejšie veci sa dozviete zo zákona 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Na školení k Národnému projektu Vzdelávanie nám bolo povedané, že sa zvažuje( a vraj je to na dobrej ceste), že úspešné absolvovanie programu Inovácie v didaktike bude uznané ako 1. atestácia. Preto odporúčam, prihlásiť sa naň.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Chcela by som sa opýtať, kde by som mohla nájsť informácie k atestáciám pre učiteľlky MŠ. Konkrétne, čo môže byť v súčasnosti uznané ako 1.atestácia z dosiahnutého vzdelania spred 1.11.2009. Patrí tam aj rigorózna skúška?

    Vďaka

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Vebi34 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, kde by som mohla nájsť informácie k atestáciám pre učiteľlky MŠ. Konkrétne, čo môže byť v súčasnosti uznané ako 1.atestácia z dosiahnutého vzdelania spred 1.11.2009. Patrí tam aj rigorózna skúška?

    Vďaka
    Získať I. atestáciu pre učiteľky MŠ so stredoškolským vzdelaním pred 1.11.2009 teda podľa predpisov platných pred udaným termínom nebolo možné. učiteľ MŠ so stredoškolským vzdelaním a I. atestáciou je termín platný len od 1.11.2009, teda je ho možné získať kontinuálnym vzdelávaním až od teraz.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Atestácia je nový pojem, to áno. Ale mala som na mysli toto zo 61:
    (7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť
    rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú
    skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších
    predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického
    zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49
    ods. 7.

    takže podľa toho rigorózna skúška by tam mala patriť

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Vebi34 Pozri príspevok
    Atestácia je nový pojem, to áno. Ale mala som na mysli toto zo 61:
    (7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť
    rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú
    skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších
    predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického
    zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49
    ods. 7.

    takže podľa toho rigorózna skúška by tam mala patriť
    Ano toto platí ale len pre uč. s VŠ vzdelaním, pedagogický zamestnanec so stredoškolským vzdelaním a I. atestáciou myslela som tento pojem, tak takéto niečo ešte len bude v súčasnej dobe nie je ani jediný pedagogický zamestnanec so stredoškolským vzdelaním ktorý by mal I. atestáciu.

    kysučanka je offline (nepripojený) kysučanka

    kysučanka
    Podľa dostupných informácií viem, že učiteľka MŠ sa môže prihlásiť na 1. atestáciu až keď získa 30 kreditov. Ako je to teda pri vzdelávacom programe Inovácie v didaktike, prečo nie sú takéto informácie prístupné učiteľkám?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    kysučanka Pozri príspevok
    Podľa dostupných informácií viem, že učiteľka MŠ sa môže prihlásiť na 1. atestáciu až keď získa 30 kreditov. Ako je to teda pri vzdelávacom programe Inovácie v didaktike, prečo nie sú takéto informácie prístupné učiteľkám?
    O možnostiach ďalšieho vzdelávania a ich podmienkach by mal svojich podriadených informovať riaditeľ príslušnej školy, nakoľko on dáva aj súhlas pre toho ktorého učiteľa, takže s touto otázkou odporúčam sa obrátiť na vedenie vašej školy.

    mici512 je offline (nepripojený) mici512

    mici512
    Chcem sa opýtať či sa kontinuálne vzdelávanie týka aj nepedagogických z-com školy napr. ekonómky, mzdárky, môžu sa aj oni zapojiť do nejakého vzdelávania?

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    mici512 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať či sa kontinuálne vzdelávanie týka aj nepedagogických z-com školy napr. ekonómky, mzdárky, môžu sa aj oni zapojiť do nejakého vzdelávania?
    Vyhláška 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní hovorí len o vzdelávaní pedagogických zamestnancov.
    Naposledy upravil susann2 : 27.11.09 at 09:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.