Zavrieť

Porady

Hnojivo NPK

Vedel by mi niekto poradiť nejaké hnojivo NPK, kde by P - fosfor bol prevládajúcou zložkou?
Vďaka
b.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva.. je offline (nepripojený) veva..

    veva..
    banker Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť nejaké hnojivo NPK, kde by P - fosfor bol prevládajúcou zložkou?
    Vďaka
    b.
    Zajtra sa skúsim pozrieť. To hnojivo má byť tekuté, alebo granulované (čo sa s ním bude hnojiť) ?

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Takých hnojív bude asi mnoho, otázka je či chceš hnojiť jeden kvetináč, alebo 10 ha?
    Mal by si doplniť viac o čo ti ide...

    banker je offline (nepripojený) banker

    banker
    wabi Pozri príspevok
    Takých hnojív bude asi mnoho, otázka je či chceš hnojiť jeden kvetináč, alebo 10 ha?
    Mal by si doplniť viac o čo ti ide...
    Je to jedno, ci tekute alebo granulovane. Potreboval by som asi 5kg na - zaciatok. Je to na sukulenty. Asi 200 sadeniciek. 1x tyzdenne ... no a potom by som si dalej to hnojivo dokupoval. Len ho najst

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    banker Pozri príspevok
    Je to jedno, ci tekute alebo granulovane. Potreboval by som asi 5kg na - zaciatok. Je to na sukulenty. Asi 200 sadeniciek. 1x tyzdenne ... no a potom by som si dalej to hnojivo dokupoval. Len ho najst
    nie je jednoduchšie zakúpiť rovno hnojivo na sukulenty?
    Ja mám dobré skúsenosti http://www.garden-technik.cz/hnojivo...-05-l/d-55501/

    eekk je offline (nepripojený) eekk

    eekk
    A naco by to hnojivo malo konkretne byt??Teraz sa hnoji superfosfátom so síranom draselným...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    eekk Pozri príspevok
    A naco by to hnojivo malo konkretne byt??Teraz sa hnoji superfosfátom so síranom draselným...
    ... v príspevku č.4 píše , že na sukulenty

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Ja v takomto prípade kupujem u "Pasiča", kde sa dá kúpiť granulát, ktorý sa postupne rozpúšťa počas 3 alebo počas 6 alebo dokonca až počas 9 mesiacov a navyše sa dá v každej kategórii vybrať koľko bude obsahovať N koľko P a koľko K, tiež sa dá kúpiť aj hnojivo do kyslých pôd aby sa v nich nezneutralizovalo pH a podobne. Je jednoduchšie pohnojiť raz za čas a nechať to aby to dlhodobo pôsobilo, tiež to tak ľahko týmto neprehnojíš. Ak by si s tým mal problém pomôžem, alebo dovisvetlím.
    Ak chceš 5 kg na sukulenty, tak to ich musíš mať niekoľko sto, robíš to vo veľkom? alebo iba nemáš odhad v dávkach, nesmieš moc hnojiť, inak to spáliš a tiež v zime sa hnojí menej alebo vôbec, ak to teda nemáš vo vykurovanom skleníku...

    banker je offline (nepripojený) banker

    banker
    Vdaka za info. Ja mam male sukulenty pod svetlom, takze hoci je zima, tak mi rastu ako na jar . Hnojit chcem, ako som pisal len raz tyzdenne a to trochu, lebo su to mlade rastlinky, aby sa nespalili. Tych 5kg je len odhad. Granule sa neskazia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.