Zavrieť

Porady

majetkoprávne vysporiadanie

Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť s takouto vecou. Môj brat sa rozišiel s priateľkou, majú spolu 21 mesačnú dcéru. Odišiel z bytu , ktorý on za svoje peniaze zariadil, a platil jej aj hypoteku, ale vlastníčkou bytu je ex priateľka. Žiadal od nej ešte keď spolu žili, aby mu podpísala doklad, že bude mať nárok na alikvotnu čiastku bytu, len na to čo zaplatil on Ona s tým nesuhlásila a preto odišiel.
Ona si podadala inzeráty cez realitnú kanceláriu na prenájom bytu aj z jeho zariadením. Brat spísal zoznam zariadenia s cenami a zaslal ho svojej ex priateľke a požiadal ju, aby mu zariadenie zaplatila.
Ona s tým nesúhlasí, vraj niektorý nábytok nechce, a brat si ho má zobrať z bytu. Podotýkam, že zariadenie si vybrala ona podľa jej vkusu. Môžete mi prosím odpísať ako má ďalej v tejto záležitosti pokračovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zuzanka77 Pozri príspevok
    Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť s takouto vecou. Môj brat sa rozišiel s priateľkou, majú spolu 21 mesačnú dcéru. Odišiel z bytu , ktorý on za svoje peniaze zariadil, a platil jej aj hypoteku, ale vlastníčkou bytu je ex priateľka. Žiadal od nej ešte keď spolu žili, aby mu podpísala doklad, že bude mať nárok na alikvotnu čiastku bytu, len na to čo zaplatil on Ona s tým nesuhlásila a preto odišiel.
    Ona si podadala inzeráty cez realitnú kanceláriu na prenájom bytu aj z jeho zariadením. Brat spísal zoznam zariadenia s cenami a zaslal ho svojej ex priateľke a požiadal ju, aby mu zariadenie zaplatila.
    Ona s tým nesúhlasí, vraj niektorý nábytok nechce, a brat si ho má zobrať z bytu. Podotýkam, že zariadenie si vybrala ona podľa jej vkusu. Môžete mi prosím odpísať ako má ďalej v tejto záležitosti pokračovať.
    Pokračovanie story bude asi takéto ...:

    Nech si pripraví ešte aj peniaze na to nejaké odstupné , nakoľko ho čajočka odrbe ....
    No a samozrejme , nech počíta aj s tým nejakým výživným , počítam s s takou " lepšou " sumou ....

    P.S.:
    Bóže , už aj ja som sa popálil , ale takto teda ešte nie ...

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Ak je ten nábytok jeho, tak nech si ho z bytu zoberie... Svoju ex nemôže donútiť, aby si ten nábytok od neho kúpila, ak ona nechce. Len tak mimochodom, vie Tvoj brat aj nejako preukázať, že zariadenie kupoval on, má doklady o kúpe?

    zuzanka77 je offline (nepripojený) zuzanka77

    zuzanka77
    Na také veľké veci ako sú rolldor skrine, posteľ, sedačka, práčka to má aj na to,že platil hypotéku.Možno na nejaké drobnosti doklady nemá. S výživným samozrejme ráta, veď dcéru má rád, len s ex im to neklapalo.

    majetkoprávne vysporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.