Zavrieť

Porady

I atestácia

Som učiteľka MŠ, so stredoškolským vzdelaním,od 1.11.2009 mi bola odobratá výnimka zo vzdelania, teda prachádzam do ôsmej platovej triedy.Chcem ísť späť do deviatej s tým, že si chcem urobiť prvú atestáciu.Pýtam sa, či prvá atestácia závisí od získania kreditov(30 kreditov sa môže už premieňať na prvú atestáciu), alebo môžem požiadať na základe zákona 317/2009 príslušnú školu, ministerstvo o atestáciu bez získavania kredditov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Dobrý deň, potrebné informácie sú tu:

    http://www.mpc-edu.sk/aktuality/nove...e-k-atestaciam

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Vebi34, Mária27, miramax1, Danielle369, terezamaria
    5

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    evalota Pozri príspevok
    Som učiteľka MŠ, so stredoškolským vzdelaním,od 1.11.2009 mi bola odobratá výnimka zo vzdelania, teda prachádzam do ôsmej platovej triedy.Chcem ísť späť do deviatej s tým, že si chcem urobiť prvú atestáciu.Pýtam sa, či prvá atestácia závisí od získania kreditov(30 kreditov sa môže už premieňať na prvú atestáciu), alebo môžem požiadať na základe zákona 317/2009 príslušnú školu, ministerstvo o atestáciu bez získavania kredditov
    Podľa vyhlášky 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní..., v § 6 ods. 5 je uvedené, že na prípravné atestačné vzdelávanie, môže byť prijatý pedagogický zamestnanec, ktorý sa k termínu podania prihlášky preukáže najmenej 30 platnými kreditmi.
    Dobrý deň,
    ja by som sa chcela uistiť, že ak nazbieram 60 kreditov, tak sa môžem prihlásiť iba na atestačnú skúšku. Ale neviem, kde si to mám potom nájsť - na nejakej fakulte asi. Ale témy vyhlásia oni aj pre tých, ktorí "u nich" neabslovovali akreditačné vzdelávanie?
    Alebo si nazbierať iba 30 kreditov a prihlásiť sa na akreditačné vzdelávanie?

    petra137 je offline (nepripojený) petra137

    petra137
    Skúste sa zamyslieť nad absolventmi šesťročného štúdia na konzervatóriu (diplomová práca, obhajoba diplomovky, záverečné skúšky ), ktorí boli zaradení do 9. platovej triedy nie na výnimku a po prijatí zákona si niekto na ministerstve zmyslel, že vyššie odborné vzdelanie, ktoré máme po šesťročnom štúdiu, je totožné s tým vaším štvorročným a zaradil nás do 8. platovej triedy?Čo vlastne chcete?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.