Zavrieť

Porady

den zaúčtovania PFA

Dobrý den,

chcel som sa spýtať keď učtujete prijaté FA, ktorým dnom ich zaradujete do účtovného denníka? pretože som pracoval v účtovníckej firme, kde ma naučili, že sa majú prijaté FA vždy účtovať dátumom vyhotovenia na FA....a stretol som jednu známu, akosi sme o tom konverzovali a ona to zasa učtuje podla dátumu dodania? viem, že to može znieť ako banálna otázka....no nechápem, kto to teda robí zle???

DAKUJEM....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nepochopil som ale presne o ktorý dátum v denníku sa a Ti presne jedná, o dátum vyhotovenia učtovného dokladu ?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa dátumu prijatia ich zaraďuješ do knihy faktúr to ale ešte nemusí znamenať že ich aj v ten deň zaúčtuješ.

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    prepáčte za zlé vyjadrenie, myslel som tým, že dátum odpočítania dane dávam teda den vystavenia na FA no a tá známa dáva den odpočítania dane vždy podla dátumu dodania tovaru al. služby-čo nie je niekedy totožný s dátum vystavenia FA....je mi jasné, že zaučtovať ju nemusím v ten den, no v rýchlosti som to zle napísal

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Keď sa bavíme o dátume pre DPH na tuzemských faktúrach , tak podľa §49.1 zákona Ti právo na odpočet dane vzniká v deň kedy pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť, a to je dátum kedy bola služba alebo tovar dodaná, a ten by mal byť podľa mňa aj uvedený v evidencii DPH.

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    Ďakujem za vysvetlenie, len teraz nastal problem, že ako je možné, že v účtovníckej firme sa to robí zle, pretože tam dávaju dátum odpočítania dane podla dátumu vystavenia FA! no ale to už moj problém asi nebude ....

    den zaúčtovania PFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.