Zavrieť

Porady

samovolne sa restartujuje PC / co stym?

caute vseci, uz dlhsi cas riesim jeden problem - moje starsie pc sa od jedneho dna spusta samovolne a aj sa vypina resp. restartuje
nechal som ho robit celu noc nejake obrazky v 3DMaxe a od vtedy blbne.
uz som skusil vymenit aj dosku za taky isty typ a kupil som novy chladic a novu ramku a vymenil zdroj, o.system WXP som uz preinstaloval.. to co zostalo je procesor a grafika - nerad by som postupoval systemom pokus omyl.
viete mi pls poradit?
tu je zostava
-Microstar K7N2-L DELTA,nVIDIA nFORCE2 SPP,
Chipset Socket A,400MHz FSB,ATX format,AMD DURON a Thunderbird,sound,10/100Mbit LAN on board
-Athlon XP 2500/333MHY BARTON
- RADEON 9500 64MB DDRAM
- DDRAM 2x256 1x1G
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No to je blba chyba, pred restartovanim ti aj nieco ukaze, alebo jednoducho zacne bootovat ?
    S tym aby sa zapinal PC sam som sa zatial nestretol (samozrejme ak nieje povoleny wake on lan a nezapina ho niekto cez LAN/NET)
    Neviem ci bol dovo vymenat vsetky tieto komponenty.
    Chyba moze byt napr v zasuvke/zastrcke (kontakty)

    dutrix je offline (nepripojený) dutrix

    dutrix
    no v zasuvke nie je chyba lebo medzicasom som sa prestahoval a robi to aj v novom byte. a nic sa neukazuje pred tym jak sa restartne. dokonca casto nestihne ani len nacitat windows a restartne sa.
    myslym ze nie je nastaveny na wake on lan

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Skus si stahnut http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout napal si ho na CD a skus ho spustit ako live (to jest na vyskusanie, OS ti pobezi s CDecka a uvidis co sa bude diat)

    dutrix je offline (nepripojený) dutrix

    dutrix
    no uz sa mi na ten startovaci spinac pozeral chalan a vraj je v poriadku. skor si myslim ze bude nieco odpalene / poskodene po narocnom zatazeni. tento problem sa objavil pred rokom ale potom jak som doplnil ramku a vymenil chladic tak zas fungoval.
    pred mesiacom som strihal video a ked som skoncil tak sa to znova zacalo srat...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nuz tazko povedat, do HW nevidime a ked pises, ze si ho preinstaloval ?? hmm
    Asi sa ti musi na to pozriet nejaky technik

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    kludne moze byt poskodena doska, uz je strasieho data, skus pozret ci nema nejake nafuknute kondenzatory

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    To sa neda povedat takto ....... ale skor nie, odporucam ti opytat sa nejakeho technika, ze kde je pes zakopany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.