Zavrieť

Porady

Nahrada skody po kradezi

Zdravim, potreboval by som poradit... Asi pred dvoma mesiacmi mi bola z auta odcudzena hotovost 100EUR, na aute vznikla skoda za viac ako 300EUR. Pachatela policia chytila a usvedcila. Mna by zaujimalo ako a kde si mam narokovat na nahradu skody Za vase rady Vam velmi dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    milos1507 Pozri príspevok
    Zdravim, potreboval by som poradit... Asi pred dvoma mesiacmi mi bola z auta odcudzena hotovost 100EUR, na aute vznikla skoda za viac ako 300EUR. Pachatela policia chytila a usvedcila. Mna by zaujimalo ako a kde si mam narokovat na nahradu skody Za vase rady Vam velmi dakujem
    Škodu si môžeš nárokovať od páchateľa cez občiansko-súdne konanie.

    Nie som si istý, či sa to dá aj počas trestného konania voči páchateľovi, ale zdá sa mi, že nie. Ak ešte nebol odsúdený, skús si zistiť, či si môžeš v trestnom konaní uplatniť náhradu škody.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Prekvapuje ma, že pri výsluchu Ťa policajti neupozornili, že škodu si môžeš uplatniť v trestnom konaní. Podmienkou pre jej priznanie je, aby výška škody bola riadne vyčíslená a preukázaná. Inak by Ťa súd v trestnom konaní( ak k nemu dôjde) odkázal na občiansko-právne konanie.

    Nahrada skody po kradezi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.