Zavrieť

Porady

Premena ZI z Skk na euro

Krásny deň všetkým. Vie mi niekto poradiť, či k návrhu na premenu vkladov ZI v Obch.registri stačí priložiť "Rozhodnutie štatutárneho orgánu" o tejto zmene, alebo treba priložiť aj celú Spoločenskú zmluvu s uvedením vkladov už v eurách? Hodnoty sme po prepočte zaokrúhlili na celé eurá a tak je ZI vyššie o 1,22 € - ale je to uvedené aj v Rozhodnutí štat.orgánu aj na príslušných tlačivách OR a ja neviem, aké prílohy sú dostatočné. Poradíte mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Vypíš formulár, prilož rozhodnutie / podpisy musia byť overené/ a už stačí len zaniesť.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nie, ja som ju dávala pri zmene adresy jedného zo spoločníkov, aj to len preto, lebo už bolo 10 dodatkov a bolo to neprehľadné.

    januš1 je offline (nepripojený) januš1

    januš1
    franceska Pozri príspevok
    Ďakujem. Takže spoločenskú zmluvu netreba.
    Spoločenská zmluva nie je potrebná kvôli zápisu do obchodného registra, ale kvôli informovaniu tretích strán. Podľa zákona o obchodnom registri ju treba uložiť do zbierky listín po každej vykonanej zmene. Takže keď k návrhu priložíš okrem dvoch rozhodnutí (jedno sa ukladá do zbierky listín) aj jedno úplné znenie SZ, tak budeš mať všetko tak ako má byť.
    Naposledy upravil januš1 : 02.12.09 at 08:22 Dôvod: doplnenie

    MMB je offline (nepripojený) MMB

    MMB
    Tiež ma táto téma zaujíma, sme s.r.o.. Môžem vypísať tlačivo na internete orsr.sk "Zmeny v spoločnosti s r.o." a poslať len vyplnené stránky? Celé tlačivo má cca 20 strán.

    franceska je offline (nepripojený) franceska

    franceska
    MMB Pozri príspevok
    Tiež ma táto téma zaujíma, sme s.r.o.. Môžem vypísať tlačivo na internete orsr.sk "Zmeny v spoločnosti s r.o." a poslať len vyplnené stránky? Celé tlačivo má cca 20 strán.
    Ak máš na mysli premenu na euro, tak na to je formulár č.29 "návrh na zápis premeny..." a má tuším 4 strany

    franceska je offline (nepripojený) franceska

    franceska
    Januš1 vďaka za upozornenie. S.r.o. neúčtujem dlho a človeku vždy niečo ujde. Takže fakt vďaka

    lucysk je offline (nepripojený) lucysk

    lucysk
    Dobré ránko všetkým,
    chcela by som poprosiť o ujasnenie a prípadne potvrdenie môjho názoru či môžem zmenu ZI zaúčtovať nasledovne /ide mi hlavne o jednotlivé hodnoty/:
    povodná výska ZI 200 000,- SKK - 6 638,783774 EUR
    po uskutočnení valného zhromaždenia: zmena na 6 640,- EUR - rozhodnuté, že sa to bude kryť z nerozdeleného zisku spoločnosti.
    rozdiel: 1,216226 EUR.

    účtovanie:
    v súčasnosti mám na 411 - 6 638,78 EUR /tak to na začiatku roka zaúčtovala predchádzajúca účtovníčka/
    môžem pokračovať nasledovne? :
    1, zvýšenie ZI z vlastných zdrojov: hodnota 1,22 EUR 428.xxx/419
    2, zvýšenie ZI po zápise zvýšenia v OR: 1,22 EUR - 419/411.xxx

    Ďakujem vopred

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Napadlo ma, či by sa namiesto na 419XXX nemohlo účtovať na 421xxx? Ale asi nie. Ja na účte 419 nemám nič. Mám len tvorbu zákonného rezervného fondu na 421 pri vzniku spoločnosti, potom sa produkovali straty na 429 a teraz za min.rok konečne bol zisk, ten som preúčtovala na účet nerozdeleného zisku 428, zrejme sa rozhodne o jeho použití na úhradu straty min.rokov, ale zatial nemám rozhodnutie VZ. Zaokrúhlovací rozdiel by som účtovala asi takto podľa Cenigovej:
    Zvýšenie ZI pred jeho zapísaním v OR 431,42x, 41x/419
    Zníženie 419/431,429,365

    Zvýšenie po zápise do OR 419/411
    Zníženie 411/419

    Čiže ak mám ZI 200 000 Sk a po prepočte napr. 6638,78 Eur, zaokrúhlenie a zapíásané bude na 6639 Eur. t.j. rozdiel je 1,22 Eur.

    mám teda 411xxx 6638,78 Eur
    dám 431,428, 41x/419 1,22 Eur pred zapísaním do OR
    po zapísaní do OR preúčtujem 419/411 1,22 Eur

    V prípade, ak firma nemá vytvorený žiaden zisk len stratu, tak
    použijem namiesto 428 účet 429 neuhradená strata min.rokov.....

    MMB je offline (nepripojený) MMB

    MMB
    Ďakujem,
    už som sa "zorientovala", práve som absolvovala cca 1 hod čítania príspevkov na Porade. Myslím, že si kúpim väčší klobúk na hlavu.

    MMB je offline (nepripojený) MMB

    MMB
    Vypisujem práve tlačivo P/29 a potrebujem rýchlu pomoc. Kto je Navrhovateľ (spoločník?), keď aáno do adresy ide jeho adresa trvalého bydliska?
    Ďakujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    MMB Pozri príspevok
    Vypisujem práve tlačivo P/29 a potrebujem rýchlu pomoc. Kto je Navrhovateľ (spoločník?), keď aáno do adresy ide jeho adresa trvalého bydliska?
    Ďakujem
    1. riadok obchodné meno + sídlo,
    2. riadok meno konateľa, ktorý podpisuje návrh + jeho bydlisko

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    MMB Pozri príspevok
    Ďakujem,
    už som sa "zorientovala", práve som absolvovala cca 1 hod čítania príspevkov na Porade. Myslím, že si kúpim väčší klobúk na hlavu.
    Myslím, že si kúpim novú handričku na monitor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.