Zavrieť

Porady

Wi-Fi login & password

Dobrý deň.

Mal by som záujem o nasledovný spôsob pripojenia na wifi sieť.

Wifi sieť by bola nezabezpečená. Po pripojení by bolo plne funkčné lokálne pripojenie. S internetom by to bolo inak. Po zapnutí prehliadača a zadaní ľubovoľnej stránky by sa stránka nenačítala ale ukázala by sa stránka s poliami Meno a Heslo. Po zadaní týchto dvoch atribút by sa sprístupnil internet.

Je to spôsob ako býva na hotspot zónach a podobne.

Chcel by som sa spýtať, ktorý router alebo Acces Point tento typ pripájania podporuje alebo či sa nedá zakomponovať do obyčajného routru.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Urcite to podporuju RB (router board) vsetky druhy MikroTik od L4 (neviem na 100% ci aj L3). http://www.routerboard.com/pricelist...ed_from_home=1
    Neviem sice co tym zamyslas ....

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    Fero11 Pozri príspevok
    Urcite to podporuju RB (router board) vsetky druhy MikroTik od L4 (neviem na 100% ci aj L3). http://www.routerboard.com/pricelist...ed_from_home=1
    Neviem sice co tym zamyslas ....
    Zamýšľam spraviť aj ja hotspot, ktorý by bol na báze pripojenia cez meno a heslo a nie zabezpečený WEP alebo WPA/PSK.

    Ešte by mohlo byť, že by bol hotspot zabezpečený WEP a za ním by bolo ešte aj prihlásenie cez meno a heslo.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Kup napr RB411U do toho cm9 + pigtaily a ntenu, vsetko do plastovej krabice scame a supnes to niekde na komin na strechu .....
    Nastavit sa tam da urcite vsetko, mozes tam pouzit aj vlastne skripty, ale urcite to nieje pre zaciatocnika

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    Nad tým som tiež uvažoval, len nemám s tým ešte žiadne skúsenosti a keďže je to až moc zložité neviem či by som to vedel ovládať.

    Potreboval by som niečo podobné ako toto http://www.toshibapc.sk/?Mode=Sti&StiId=60145 na tomto ZyXEL sa dajú vytvoriť užívateľské kontá, pod ktorými sa môžu užívatelia prihlasovať.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    hmm 14000 za taku srandicku ???
    Ja by som kupil RB411 s L4 splasis nejakeho mladnaka, ktory v tom chodi a za par desiatok € ti to nakonfiguruje.
    Tieto masiny su dost stabilne ja mam zatial rok RB433 a pol roka RB450 a zatial ziadny problem

    Wi-Fi login & password

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.