Zavrieť

Porady

Spotrebný úver na moje meno a peniaze slúžili druhej osobe ako zabezpečiť splácanie?

Dobrý deň,

Poprosila by som Vás o radu ako si mám zabezpečiť môj tzv. dobrý skutok. Medzi časom som na moje meno zobrala spotrebný úver (6 300€), financie slúžili na súkromne účeli môjho priateľa. Jediné čo mám v ruke je hromadný trvalí príkaz z môjho účtu kde figuruje jeho meno alebo rodné číslo. S tým asi nepochodím keby sa stalo že ho prestane splácať z rôznych dôvodov. Pozerala som aj zmenky či čestné prehlásenia ale mám v tom guláš. Ide mi o to aby ten dokument obstál pred súdom ak by k tomu prišlo. Právna pomoc mi bola vyčíslená na 330€ tak na to ja nemám voľné zdroje ani náhodou. No rady životom skúsených ľudí su viac ako právny titul.

Vopred vám všetkým ďakujem za pomoc

S pozdravom

Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Zuzzka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Poprosila by som Vás o radu ako si mám zabezpečiť môj tzv. dobrý skutok. Medzi časom som na moje meno zobrala spotrebný úver (6 300€), financie slúžili na súkromne účeli môjho priateľa. Jediné čo mám v ruke je hromadný trvalí príkaz z môjho účtu kde figuruje jeho meno alebo rodné číslo. S tým asi nepochodím keby sa stalo že ho prestane splácať z rôznych dôvodov. Pozerala som aj zmenky či čestné prehlásenia ale mám v tom guláš. Ide mi o to aby ten dokument obstál pred súdom ak by k tomu prišlo. Právna pomoc mi bola vyčíslená na 330€ tak na to ja nemám voľné zdroje ani náhodou. No rady životom skúsených ľudí su viac ako právny titul.

    Vopred vám všetkým ďakujem za pomoc

    S pozdravom

    Zuzana
    Zuzka,nepoteším ťa-ak je ten úver na tvoje meno,tak v prípade,že ho priateľ nebude splácať ,tak ťa nič nezachráni a budeš ho musieť splatiť ty...,tu ti nič nepomože...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zuzzka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Poprosila by som Vás o radu ako si mám zabezpečiť môj tzv. dobrý skutok. Medzi časom som na moje meno zobrala spotrebný úver (6 300€), financie slúžili na súkromne účeli môjho priateľa. Jediné čo mám v ruke je hromadný trvalí príkaz z môjho účtu kde figuruje jeho meno alebo rodné číslo. S tým asi nepochodím keby sa stalo že ho prestane splácať z rôznych dôvodov. Pozerala som aj zmenky či čestné prehlásenia ale mám v tom guláš. Ide mi o to aby ten dokument obstál pred súdom ak by k tomu prišlo. Právna pomoc mi bola vyčíslená na 330€ tak na to ja nemám voľné zdroje ani náhodou. No rady životom skúsených ľudí su viac ako právny titul.

    Vopred vám všetkým ďakujem za pomoc

    S pozdravom

    Zuzana
    Jedine, keby si vedela riadne preukázať, že tie peniaze si požičala priateľovi, tak ich od neho vymáhať. Ale to je nezávislé od úveru. K tou by si potrebovala spísať s ním nejakú zmluvu o pôžičke, že si mu požičala sumu XXXX SKK. Vtedy by si vedela od neho tie peniaze vymáhať aj súdnou cestou.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    dá sa aj žalobou na súde dosiahnuť, že bude zaviazaný zaplatiť ti tú sumu, ale medzitým sa môže stať, že ju najskôr banke predsa len budeš musieť zaplatiť ty a na základe toho súdneho rozhodnutia potom od neho vymáhať

    Zuzzka je offline (nepripojený) Zuzzka

    Zuzzka
    iriska Pozri príspevok
    dá sa aj žalobou na súde dosiahnuť, že bude zaviazaný zaplatiť ti tú sumu, ale medzitým sa môže stať, že ju najskôr banke predsa len budeš musieť zaplatiť ty a na základe toho súdneho rozhodnutia potom od neho vymáhať
    no ja len pevne verím, že až tak to to ďaleko to nezájde...

    Spotrebný úver na moje meno a peniaze slúžili druhej osobe ako zabezpečiť splácanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.