Zavrieť

Porady

prerábka stareho domu+izolácie

Zdravím všetkých poradakov, chcem sa spýtať na jar sa chcem pustit do rekonštrukcie domu, chcel by som ho hlavne odizolovat a neviem ako nato, pretože dom je dlhy asi 30metrou-viete staré stavby úsky a dlhý a široký asi 9 m ide o to že je tam 5 miestností stoho 4 sú este z nepálenej tehly a 1 je dostavana z pálenej. chcem sa spýťat co by bolo najlepsie použit na odizolovanie a zbavenie vlhkosti rozmýšlal som spraviť drenáž ale potom som sa dozvedel aj o nejakom pasívnom sposobe zbavenia vlhkosti pomocou roxorou navrtaných v stene pozvaraných a stiahnutých na to najvlhšie miesto ja sám neviem čo... nemám zbytočne veľa penazí ale ked to nedám do hromaddy bojím sa že to skor či neskôr spadne. najhoršie je že dom je neobývaný už asi 7 rokou okrem výkendou kedy tam chodím robit vyvetrat a tak... ak mal niekdo podobný prípad a vedel by nejaké rady a triky budem rad ked sa ozve dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Múry z nepálenej hliny sa nesmú úplne odizolovať( vodorovnou hydroizoláciou).Môžete odizolovať potery ,dom môžete omietnúť sanačnými omietkami .Môžete oddrenážovať okolie domu.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Nemusíš to brať úplne vážne , no ja by som sa tiež zamyslel nad tým, čo s tým domom budem robiť. Závisí aj od jeho "stáří" a ďalších okolností.
    Možno prichádza do úvahy aj odizolovanie dynamitom prípadne týmto:
    http://www.baggerfreunde.de/MENCK/ME...0/M260spot.JPG

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    ako sa oddrenážuje okolie domu?, potrebujem to k jednej krátkej stene, ktorá vlhne - neviem prečo?, pomôže odvetrávacia šachta? š/h ? aká, to vlhnutie môže byť sposobené aj splaškovou vodou? (etš nemáme opravené staré odkvapy) tak vodu odvádzame ale pri prudkých dažďoch je to málo platné...
    220870 Pozri príspevok
    Múry z nepálenej hliny sa nesmú úplne odizolovať( vodorovnou hydroizoláciou).Môžete odizolovať potery ,dom môžete omietnúť sanačnými omietkami .Môžete oddrenážovať okolie domu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mazanova Pozri príspevok
    ako sa oddrenážuje okolie domu?, potrebujem to k jednej krátkej stene, ktorá vlhne - neviem prečo?, pomôže odvetrávacia šachta? š/h ? aká, to vlhnutie môže byť sposobené aj splaškovou vodou? (etš nemáme opravené staré odkvapy) tak vodu odvádzame ale pri prudkých dažďoch je to málo platné...
    Na vlhnutie alebo nevlhnutie domu má vplyv veľmi veľa skutočností.Najmä tie nepodizolované sú háklivé aj na drobnosti.
    http://www.sanak.sk/sanacne_metody.htm

    godeejay je offline (nepripojený) godeejay

    godeejay
    no maťo ja by som ti aj poradil ale som na tom nejak podobne ako ty...len ja som sa rozhodol tak ze z vnutra spravim tzv.suche omietky alebo ak chces skor predsadene sadrokartonove steny..uberie ti to cca 5cm z priestoru z jednej strany ale ma to aj vyhodu...stenu za SDK buducim obi do tehly a vzniknuta "vzduchova medzera" ti bude sluzit ciastocne aj ako izolacia..ja nebudem z vnutra zateplovat(isover)ako sa zvycajne dava za SDK..zateplim z vonku polystyrenom..no ako som sa tu uz docital na tomto fore..treba brat do uvahy viacere faktory..zavolaj...dohodneme sa a dojdes aj s tvojou gazdinou ku mne do krak. a pokecame..lebo je to nadlho a vela rieseni vychodiskovych...

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Tak sa mi zdá, že vlhnutie má na svedomí skutočnosť, že dom je neobývaný.

    Náš rodičovský dom je postavený z hlinených valkov. Šírka murov je hádam 80 cm a vek domu určite dosť cez 100 rokov. Kým bol dom plne obývaný a všade sa kúrilo po vlhkosti nebolo ani stopy. Keď rodičia ostali samí, tak sa v jednej izbe kúrilo iba sporadicky a to sa už začalo objavovať vlhnutie vnútornej priečky od zeme (maľovka stmavela) najprv pár cm neskôr to bolo asi 30 cm od podlahy. Vlhnutie múru malo lineárny priebeh (bolo to vidieť v prechodových dverách z jednej do druhej miestnosti); v obývanej miestnosti nula a v sporadicky výkurovanej miestnosti tých 30 cm. Teraz je dom 10 rokov neobývaný (v lete sa vetrá , v zime sa temperuje na tých 10 st. C) a vlhkosť v múre sa v oboch miestnostiach znivelizovala na tých 30-40 cm od podlahy.

    Či to funguje aj opačne, tak to je už otázka pre odborníkov.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prosim Vas o radu. V starom dome, ktory sa rekonstruje je vlhkost v izbach 65-70 % co je velmi vela. Odrazilo sa to aj na stenach. Izolacia z vonkajsej strany je prevdepodobn urobena dobre lebo mury nevlhnu, vlhnu vsak vnutorne priecky a steny v dome. Co robit?
    Kvietocek Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu. V starom dome, ktory sa rekonstruje je vlhkost v izbach 65-70 % co je velmi vela. Odrazilo sa to aj na stenach. Izolacia z vonkajsej strany je prevdepodobn urobena dobre lebo mury nevlhnu, vlhnu vsak vnutorne priecky a steny v dome. Co robit?
    Kvietocek, ja mám taký istý problém. Dom z roku 63 steny z kvádry a vlhké len vnútorné priečky. Tak isto cca 7 rokov neobývaný. Prosím ta ak si našiel riešenie na svoj problém, tak ťa žiadam o radu :-). Ďakujem. Prosim ozvy sa mi na mail stefan.brendza@gmail.com

    prerábka stareho domu+izolácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.