Zavrieť

Porady

rodne cislo

pekny den prajem vsetkym poradakom, obraciam sa na vas s prosbou o radu,ci mam prezradit exmanzelovi rodne cislo nasho syna ak mi nepovie na aky ucel ho chce a este ma aj uraza. odmietla som a teraz neviem,ci si to cislo vie dajako zistit sam a ak ano,ci sa mam niecoho obavat.co ak ho zneuzije a malemu ublizi? nezaujimal sa o neho,neplati vyzivne nacas...kaslal na nas od jeho 4mesiacov,vtedy som ho poslala prec,lebo dieta ohrozil na zdravi a rozviedla som sa,vtedy sa svojich rodicovskych prav /ani povinnosti/nezaujimal,no a teraz uz je syn skolkar,sikovny,krasny chlapec.uz si ho ex chce brat k sebe domov a pod. ale co teraz chysta s tym rodnym cislom...mam sa niecoho bat? dakujem za kazdu radu.majte sa pekne. suzi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suzika1979 Pozri príspevok
    pekny den prajem vsetkym poradakom, obraciam sa na vas s prosbou o radu,ci mam prezradit exmanzelovi rodne cislo nasho syna ak mi nepovie na aky ucel ho chce a este ma aj uraza. odmietla som a teraz neviem,ci si to cislo vie dajako zistit sam a ak ano,ci sa mam niecoho obavat.co ak ho zneuzije a malemu ublizi? nezaujimal sa o neho,neplati vyzivne nacas...kaslal na nas od jeho 4mesiacov,vtedy som ho poslala prec,lebo dieta ohrozil na zdravi a rozviedla som sa,vtedy sa svojich rodicovskych prav /ani povinnosti/nezaujimal,no a teraz uz je syn skolkar,sikovny,krasny chlapec.uz si ho ex chce brat k sebe domov a pod. ale co teraz chysta s tym rodnym cislom...mam sa niecoho bat? dakujem za kazdu radu.majte sa pekne. suzi
    Ak je uvedený v rodnom liste ako otec dieťaťa, nemá problém vybaviť si na matrike kopiu rodého listu dieťaťa, kde je r.č. uvedené. Nepoberá náhodou daňový bonus na dieťa ? Informuj sa u mzdárky jeho zamestnávatela.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    ahoj,ano je uvedeny ako otec,ale po rozvode uz o nom nemam info kde byva,co robi...danovy bonus som si uplatnila v robote ja. nemyslim,ze by mal problem si to zistit,len sa trochu bojim naco to potrebuje a preco s tym robi take tajnosti a pise mi skaredo do sms. ja mu maleho nedam k nemu domov,sak ho skoro ani nepozna a neviem kde byva s tou jeho 18rocnou milenkou.on ma 40.uz ja som bola od neho mladsia o 10,asi je pedofil ked ide po takych mladych babach ale neviem naisto a pochopitelne sa bojim o synceka.mozno prehanam,ale ja toho cloveka uz nespoznavam a v manzelstve ma klamal,je to dobry herec.preto sa bojim,ze o co mu ide tentokrat

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suzika1979 Pozri príspevok
    ahoj,ano je uvedeny ako otec,ale po rozvode uz o nom nemam info kde byva,co robi...danovy bonus som si uplatnila v robote ja. nemyslim,ze by mal problem si to zistit,len sa trochu bojim naco to potrebuje a preco s tym robi take tajnosti a pise mi skaredo do sms. ja mu maleho nedam k nemu domov,sak ho skoro ani nepozna a neviem kde byva s tou jeho 18rocnou milenkou.on ma 40.uz ja som bola od neho mladsia o 10,asi je pedofil ked ide po takych mladych babach ale neviem naisto a pochopitelne sa bojim o synceka.mozno prehanam,ale ja toho cloveka uz nespoznavam a v manzelstve ma klamal,je to dobry herec.preto sa bojim,ze o co mu ide tentokrat
    pokial mu nechceš syna dávať, zrejme si chce uplatniť toto právo na súde. Tam potrebuje rodné číslo dieťaťa.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    toto je tiez mozne...nebranim mu v navsteve maleho ak by chcel prist ho pozriet,pripadne na ihrisku,v cukroske sa stretnut ako pred pol rokom...ale on ho chce vziat k sebe domov a adresu mi nepovie.s tym nikdy nebudem suhlasit a uz raz maleho skoro zrazilo auto ked bol ex s nim.on je nezodpovedny clovek.keby syn nebol tak nauceny,ze pekne caka,uz by bola tragedia.ja som to cele videla z dveri posty na druhej strane cesty a skrikla som.maly zastal a pockal ma . a ten idiot nic neurobil,ani za ruku maleho nechytil,ze stoj! asi chapes,ze mam strach ho s nim dakde pustit

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suzika1979 Pozri príspevok
    toto je tiez mozne...nebranim mu v navsteve maleho ak by chcel prist ho pozriet,pripadne na ihrisku,v cukroske sa stretnut ako pred pol rokom...ale on ho chce vziat k sebe domov a adresu mi nepovie.s tym nikdy nebudem suhlasit a uz raz maleho skoro zrazilo auto ked bol ex s nim.on je nezodpovedny clovek.keby syn nebol tak nauceny,ze pekne caka,uz by bola tragedia.ja som to cele videla z dveri posty na druhej strane cesty a skrikla som.maly zastal a pockal ma . a ten idiot nic neurobil,ani za ruku maleho nechytil,ze stoj! asi chapes,ze mam strach ho s nim dakde pustit
    Suzika, chápem ťa. Ale toto všetko musíš povedať na súde, ktorý stanoví podmienky stretávania otca s dieťaťom.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    poviem,urcite.aj tie dalsie veci na zaklade ktorych sa bojim maleho s nim nechat osamote. myslis,zeby som mala urobit prvy krok ja a podat na sud navrh na upravu prav? este skor,nez to urobi on...? aj to uviest,ze neplati nacas vyzivne? ale on vzdy zaplati,ked uz mu hrozim zalobou.ja zvyknem byt trpezliva a ked pise,ze nema,tak pockam.no niekedy mi uz prasknu nervy.ako to je,kedy sa da podat na sud,ked nezaplati kolko mesiacov alebo tyzdnov po termine ? mal by do 15.v mesiaci. dakujem

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    tak mu tou zalobou nehroz, ale podaj ju. Nesmies sa nechat zastrasovat prípadne ukecat. On to vyuzíva. Vyuzíva tvoj strach. Nenechaj si to

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    mas pravdu. urobim to.vezmem si den volna a podam to na sud osobne radsej,lebo poste nedoverujem.pekny vecer vsetkym,pate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.