Zavrieť

Porady

Rozdielna suma faktúry a úhrady

Dobry den mili poradaci,

potrebovala by som poradit. Nas nemecky dodavatel nam dal po dvoch rokoch dalsiu zlavu pri nakupe tovaru pri platbe vopred - on nam posle predfakturu na urcitu sumu napr. 1131,70 € a my si mame pri uhrade odratat 2% zlavu z celkovej sumy predfaktury - cize my sme previedli 1109,07 €. Cakala som, ze ostra faktura pride na tu zlavnenu sumu teda tych 1109,07 €, ale oni nam poslali fakturu so sumou 1131,70 € a zdovodnili to tak, ze ta zlava nie je zlava na cene tovaru ale kvazi "odmena" pri platbe vopred a ze si tu platbu oproti fakture mame zauctovat s 2% zlavou, no tak to teda neviem ako....Mate s tym niekto skusenost, je mozne to nejako spravne zauctovat?
Velmi pekne dakujem za radu, uz od tretej nespim, ale na nic som neprisla....
Potrebujem uhradit dalsiu predfakturu a neviem, ci vobec mam odratat tie 2% aby som to vedela spravne zauctovat.Ale je skoda neuplatnit si zlavu...
Naposledy upravil danse : 03.12.09 at 05:33 Dôvod: Zrozumiteľnosť - dopisane podrobnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Urobila by som si interný doklad, kde by som vyčíslila rozdiel, myslím že by nemal byť problém, veď znižuješ náklady.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Dakujem za Vasu odpoved. Ja som vsak stale este zaciatocnik v uctovani. Mam to urobit tak, ze uhradim celu fakturu v plnej sume a zauctujem ako nakup tovaru a potom tie 2% prijmem na ucet ako odmenu- zdanitelny prijem? Bude to tak v poriadku? A k tomu dolozim podklad od dodavatela, ktory mi zaslal na uplatnenie zlavy. Bude to tak v poriadku?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Nie. Uhradíte iba zľavnenú sumu. Rozdiely si na konci roku ID vypárujete iba v knihe záväzkov.

    Rozdielna suma faktúry a úhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.