Zavrieť

Porady

Rekonstrukcia v zime

Zdravim Vas.
Chcel by som sa pusti do rekonstrukcie bytoveho jadra, konkretne vymena umakartoveho za murovane. Aky material odporucate? Predpokladam ze by mal byt co najtensi a najlahsi...
Dalsia otazka je, ako sa to riesi v zimnom obdobi s radiatorom, ktory by som samozrejme do kupelne chcel namontovat...

Dakujem za katdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    presne tak... hebel, ytong
    do kupelne sa aj tak davaju elektricke radiatory, tak to mas bez problemov

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    ja by som dal najradsej klasicky a nie elektricky, nieco ako je na obrazku. Oplati sa davat elektricky? Nad tym som ani nerozmyslal....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie .Spotreba KW je niekoľko násobne vyššia ako pri ústrednom kúrení.

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    tak ako to riesit vo vykurovacom obdobi? Ma s tym niekto skusenosti? Ako sa to riesi? (nechaju sa otvory v stene pre trubky, aby sa mohol radiator neskor napojit?) Urcite nemozem vypustit vodu - myslim, ze to by som musel vypustit aj susedov, nie? Z toho mi vyplyva, ze vymenu radiatorov musim robit az ked sa prestane kurit.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    je pravda ze elektricky sa neoplati. ale zase si ho davaju cez tie hodiny a spusta sa automaticky len rano a vecer na chvilu.

    ak chces normalny tak zisti kde mas stupacky a ci sa to da nejako rozumne zapojit. a jasne ze musis vypustit vodu zo systemu, ale to by sa v priebehu dna asi mohlo stihnut.
    na druhej strane mozno existuju nejake predpisy o tom ze sa to nesmie, keby ste nieco pokaslali tak nech cely dom nepomrzne

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    nedávaj elektrický,normálne sa napoj na rozvod a rebríkový radiator k voli priestoru ak je kupelna menšia a na presušenie uterákov atd.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Skús kontaktovať miestnych inštalatérov, nám v takom prípade robí službu chlapík so zmrazovacím prístrojom, ktorým zmrazí vývody na pol hodiny, kým osadíme ventily a t-ka pred radiátorové ventily v najbližšej miestnosti.

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    neviem ci to dobre chapem: Zmrazi sa voda v trubke co ide k radiatoru a tym padom bude ten lad fungovat ako "štupel". Ano?

    Achelan je offline (nepripojený) Achelan

    Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac Achelan
    1. Bývaš v byte alebo dome (predpokladám žev byte)
    2. Chceš iba dotiahnúť rúry, alebo nemáš ešte žiadny prívod na radiator
    3. A kde máš umiestnené stupačky, ako daleko sú od jadra (tu sa rozhodne, či bude radiator na vodu alebo elektriku)
    4. nakresli kde sú v akej izbe a kde bude jadro

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    Achelan Pozri príspevok
    1. Bývaš v byte alebo dome (predpokladám žev byte)
    2. Chceš iba dotiahnúť rúry, alebo nemáš ešte žiadny prívod na radiator
    3. A kde máš umiestnené stupačky, ako daleko sú od jadra (tu sa rozhodne, či bude radiator na vodu alebo elektriku)
    4. nakresli kde sú v akej izbe a kde bude jadro
    Zistim a napisem (nakreslim...) Zatial dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.