Zavrieť

Porady

Čo by ste radšej-klasický pohreb alebo kremáciu?

Ahojte poraďáci, rozhodol som sa sem pridať takú troška smutnejšiu tému,ale týka každého z nás.Už ste rozmýšľali nad tým, že keď príde Váš čas a odídete na onen svet-tak chceli by ste klasicky pohreb alebo kremáciu?Ja sa niekedy tak nad tým zamyslím a vždy mi to vyjde inak,ale neviem u mňa asi tesne "vyhráva" kremácia-zdá sa mi to také jednoduchšie,hmhmhm ,tak by dom chcel poznať vaše názory ako vy rozmýšľate,čo z tohto by ste využili?

Inak, mne sa páčilo aj ako "pochovávali" námornikov ktorí zomreli počas plavby- pekne ich zabalili a vyhodili do mora-neviem či je niečo také možné aj v reálnom našom živote, teoreticky by to malo ísť...
Usporiadat
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Začala byť preferovaná kremácia, ale mne je prijateľnejšie do zeme a úplne najlepšie by bolo na spôsob krásnej upravenej lúky s menším pomníkom, ale to u nás tak skoro nebude. Teraz je na cintorínoch strašne veľa betónu, mramoru, žuly.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tara1 Pozri príspevok
Začala byť preferovaná kremácia, ale mne je prijateľnejšie do zeme a úplne najlepšie by bolo na spôsob krásnej upravenej lúky s menším pomníkom, ale to u nás tak skoro nebude. Teraz je na cintorínoch strašne veľa betónu, mramoru, žuly.
Toto sa aj mne páči-nemám síce moc rád američanov,ale tie cintoríny majú fakt krajšie, také parkové variácie...
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Novodobe slovenske cintoriny su zabetonovane dzungle. Uz keby aj clovek chcel "prirodzeny" hrob , nieje mozne. Plochy hlavne v mestach su vykupene pohrebnymi sluzbami a k predaju je uz nachystany bunker. Kermacia bude za par jediny sposob ako sa popratat. A popol vystrelit z dela.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
comodo Pozri príspevok
Novodobe slovenske cintoriny su zabetonovane dzungle. Uz keby aj clovek chcel "prirodzeny" hrob , nieje mozne. Plochy hlavne v mestach su vykupene pohrebnymi sluzbami a k predaju je uz nachystany bunker. Kermacia bude za par jediny sposob ako sa popratat. A popol vystrelit z dela.
Ja už roky vravím , že moju svokru nechám spopolniť ....ona si to nakoniec aj praje ....
Čo sa týka umiestnenia , aj to mám už vyriešené ....

Jej popol dám do presýpacích hodín .....

Aby po smrti aspoň niečo robila ....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Ja už roky vravím , že moju svokru nechám spopolniť ....ona si to nakoniec aj praje ....
Čo sa týka umiestnenia , aj to mám už vyriešené ....

Jej popol dám do presýpacích hodín .....

Aby po smrti aspoň niečo robila ....
Juraj, pýtam sa na želania teba a nie tvojej svokry-ty čo plánuješ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Juraj, pýtam sa na želania teba a nie tvojej svokry-ty čo plánuješ?
Ahááááá .....

Ja ?
Kremáciu ...

A , hm , možno neuveríš , ale už aj hudbu mám vybratú , ktorú si prajem , aby znela , keď už tá truhla pôjde na svoje určenie ....

P.S.:
K tej svokre ...nedalo sa inak , nemohol som si odpustiť ...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja som za kremáciu a rozsypanie popola. Nerada by som trčala v nejakej tmavej nádobe. Počula som už aj to, že si z popola dajú namaľovať obraz, vyrobia diamant a čo ja viem čo ešte.
Je mi fakt ľúto, keď vidím na cintorínoch toľko betónu, mramoru... ako keby sa pretekali čie je krajšie...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja tiež som za kremáciu. A do hrobu chcem prisypať hlinu z Východu, odkiaľ pochádzam. Hudbu mám zhruba tiež vybratú, už len ju napáliť na CD, nech je to pokope. A netreba veľa kvetov, radšej nech moji priatelia prispejú napr. na NOU Klenová. A kamoška dostala inštrukcie, ak moja svokra mi tam navešia na Veľkú noc vajíčka a na Vianoce gule a iné čačky ako to robí svokrovi, nech to potajomky odstráni. Jeden kahanec, nie desať farebných...

P.S. Myslím to vážne, nesrandujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

JarkaL Pozri príspevok
J A kamoška dostala inštrukcie, ak moja svokra mi tam navešia na Veľkú noc vajíčka a na Vianoce gule a iné čačky ako to robí svokrovi, nech to potajomky odstráni.

Jarka, mne keby toto niekto robil na mojom mieste odpočinku, tak mu budem po nociach ako nebožtík hrnčeky v kuchynskej linke obracať!

Ja viem, ja viem Stanko, prepáč, vážna téma, ale musela som
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, rozhodol som sa sem pridať takú troška smutnejšiu tému,ale týka každého z nás.Už ste rozmýšľali nad tým, že keď príde Váš čas a odídete na onen svet-tak chceli by ste klasicky pohreb alebo kremáciu?Ja sa niekedy tak nad tým zamyslím a vždy mi to vyjde inak,ale neviem u mňa asi tesne "vyhráva" kremácia-zdá sa mi to také jednoduchšie,hmhmhm ,tak by dom chcel poznať vaše názory ako vy rozmýšľate,čo z tohto by ste využili?

Inak, mne sa páčilo aj ako "pochovávali" námornikov ktorí zomreli počas plavby- pekne ich zabalili a vyhodili do mora-neviem či je niečo také možné aj v reálnom našom živote, teoreticky by to malo ísť...
Jednoznačne v tom mám jasno, nechám sa spáliť a rozfúkať na obľúbenom mieste.
Nechcem mať ani hrob. Stačí mi, ak zostanem v spomienkach...
Nechcem sa robiť nejaká výnimočná, že vymýšľam sprostosti, ale takto to naozaj cítim.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, rozhodol som sa sem pridať takú troška smutnejšiu tému,ale týka každého z nás.Už ste rozmýšľali nad tým, že keď príde Váš čas a odídete na onen svet-tak chceli by ste klasicky pohreb alebo kremáciu?Ja sa niekedy tak nad tým zamyslím a vždy mi to vyjde inak,ale neviem u mňa asi tesne "vyhráva" kremácia-zdá sa mi to také jednoduchšie,hmhmhm ,tak by dom chcel poznať vaše názory ako vy rozmýšľate,čo z tohto by ste využili?

Inak, mne sa páčilo aj ako "pochovávali" námornikov ktorí zomreli počas plavby- pekne ich zabalili a vyhodili do mora-neviem či je niečo také možné aj v reálnom našom živote, teoreticky by to malo ísť...
Ešte že si si nedal do závetu, aby ti postavili pyramídu. To by tvoji potomkovia na teba veľmi dlho nezabudli.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Cítim to isté, čo Vierka (cloe). Ja by som najradšej, keby môj popol rozsypali v mori, v mojej obľúbenej zátoke, no vraj sa popol nesmie vyvážať.
Zvuk hliny padajúcej na rakvu je srdcervúcy, rozlúčka pred kremáciou je taká dôstojná.
V BA naproti obľúbenému "mliečaku" mal za mojich mladých čias Kruh milovníkov žehu takú nástenku, zasklenú. Už vtedy som si tak pohútala, že toto ma čaká....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok
Cítim to isté, čo Vierka (cloe). Ja by som najradšej, keby môj popol rozsypali v mori, v mojej obľúbenej zátoke, no vraj sa popol nesmie vyvážať.
Zvuk hliny padajúcej na rakvu je srdcervúcy, rozlúčka pred kremáciou je taká dôstojná.
V BA naproti obľúbenému "mliečaku" mal za mojich mladých čias Kruh milovníkov žehu takú nástenku, zasklenú. Už vtedy som si tak pohútala, že toto ma čaká....
Keby si chcela, poradím Ti. Nasyp popol do dózy od kávy a s vývozom nebude problém . Veď na Orave vraj vypili starú mamu z Ameriky - mysleli si, že to je kakao.

Ľudia ja už nevládzem ani písať od smiechu . Nech mi je odpustené.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
slavica Pozri príspevok
Slávka neboj sa,pribalíme Ti mobil do h...u.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Melnick Pozri príspevok
Slávka neboj sa,pribalíme Ti mobil do h...u.
Taký, čo má vifi, aby si sa mohla pripojiť na porada.sk.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, rozhodol som sa sem pridať takú troška smutnejšiu tému,ale týka každého z nás.Už ste rozmýšľali nad tým, že keď príde Váš čas a odídete na onen svet-tak chceli by ste klasicky pohreb alebo kremáciu?Ja sa niekedy tak nad tým zamyslím a vždy mi to vyjde inak,ale neviem u mňa asi tesne "vyhráva" kremácia-zdá sa mi to také jednoduchšie,hmhmhm ,tak by dom chcel poznať vaše názory ako vy rozmýšľate,čo z tohto by ste využili?

Inak, mne sa páčilo aj ako "pochovávali" námornikov ktorí zomreli počas plavby- pekne ich zabalili a vyhodili do mora-neviem či je niečo také možné aj v reálnom našom živote, teoreticky by to malo ísť...
Stanko, to čo Ťa preboha napadlo ? Ja viem, že smrť je neoddeliteľnou súčasťou života, ale....... ???? Prepáč mi, musela som rypnúť. Ja už asi iná nebudem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
Keby si chcela, poradím Ti. Nasyp popol do dózy od kávy a s vývozom nebude problém . Veď na Orave vraj vypili starú mamu z Ameriky - mysleli si, že to je kakao.

Ľudia ja už nevládzem ani písať od smiechu . Nech mi je odpustené.
Majka, to akože "sama seba sa"?

0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Melnick Pozri príspevok
Keby si chcela, poradím Ti. Nasyp popol do dózy od kávy a s vývozom nebude problém . Veď na Orave vraj vypili starú mamu z Ameriky - mysleli si, že to je kakao.

Ľudia ja už nevládzem ani písať od smiechu . Nech mi je odpustené.
Melnick Pozri príspevok
Slávka neboj sa,pribalíme Ti mobil do h...u.


Majka je ti odpustené, z teba nebude popol, ale šumienka, tak mi líca nadúva ...majte ma za omluvenú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať