Zavrieť

Porady

vianočné trhy viedeň 2009

Ahojte,

viem, že toto tu už bolo preberané, ale pred dvoma rokmi. Chcela som Vás poprosiť, nakoľko si myslím, že niektoré veci už nie sú tam aktuálne.
Chceme ísť v nedeľu 13.12.2009 na vianočné trhy vo viedni, sme z Trnavy, chceme ísť vlakom, nikdy predtým som tam nebola. Aké lístky si treba kúpiť, akým spojom sa dá dostať z vlakovej stanice k trhom a nejaké rady. A či sú tie trhy pri radnici blízko nejakých obchodov, kde by sa dalo niečo kúpiť? A či budú tie obchody otvorené. Vopred ďakujem za informácie a cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Na ktorú stanicu prichádza vlak? Sudbahnhof?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kamakorka Pozri príspevok
    Ahojte,

    viem, že toto tu už bolo preberané, ale pred dvoma rokmi. Chcela som Vás poprosiť, nakoľko si myslím, že niektoré veci už nie sú tam aktuálne.
    Chceme ísť v nedeľu 13.12.2009 na vianočné trhy vo viedni, sme z Trnavy, chceme ísť vlakom, nikdy predtým som tam nebola. Aké lístky si treba kúpiť, akým spojom sa dá dostať z vlakovej stanice k trhom a nejaké rady. A či sú tie trhy pri radnici blízko nejakých obchodov, kde by sa dalo niečo kúpiť? A či budú tie obchody otvorené. Vopred ďakujem za informácie a cenné rady.
    Chcete ísť vlakom priamo z Trnavy alebo do Bratislavy prídete autom? Potom ďalšie podrobnosti, lebo vlaky do Viedne chodia aj z hlavnej stanice a aj z petržalskej stanice.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Rozalka Pozri príspevok
    Na ktorú stanicu prichádza vlak? Sudbahnhof?
    Vždy na Südbahnhof.
    My sme boli minulý rok. V pohode sa dá ísť z oboch staníc z BA (Petržlaka, Hlavná stanica). Vystúpi sa na Südbahnhof a dá sa ísť pešo (nie je to ďaleko) alebo aj metrom, električkou. Metro má stanicu naľavo od stanice (je to stanica Südtiroler Platz - smerom na Wiener Rathaus) alebo električkou, ktorá stojí tesne pred stanicou (naľavo). Lístok stojí 1,70€ jednorázový alebo 5,70€ celodenný. Ak by ste sa rozhodli pešo, je to tak 10-15 minút k Dómu sv. Štefana. Je to taká pekná prechádzka, pretože aj centrum je pekne vyzdobené.
    Tie trhy...najväčší je pred Viedenskou radnicou. Ale je mnoho ďalších - na Nám. Márie Terézie, pri Belvederi a pod. Otvárajú ich tak o 10.00 / 11.00. Stojí za to ísť na tie k radnici. Stánky sú vonku (okolo 150 stánkov), ale aj vo vnútri sú rôzne atrakcie - pre deti a pod.
    A žiadne obavy, je tam vždy plno Slovákov, ktorí ochotne poradia, kade ísť ;-) ...to som bola minulý rok príjemne prekvapená, hoci ja nemám problém s angličtinou a trochu ani s nemčinou. Ale kde sme sa otočili, samý Slovák. Tak veľa šťastia a prajem príjemný zážitok. My ideme s manželom 8.12. a verím, že bude aj počasie v pohode.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    rainbow0508 Pozri príspevok
    My sme boli minulý rok. V pohode sa dá ísť z oboch staníc z BA (Petržlaka, Hlavná stanica). Vystúpi sa na Südbahnhof a dá sa ísť pešo (nie je to ďaleko) alebo aj metrom, električkou. Metro má stanicu naľavo od stanice (je to stanica Südtiroler Platz - smerom na Wiener Rathaus) alebo električkou, ktorá stojí tesne pred stanicou (naľavo). Lístok stojí 1,70€ jednorázový alebo 5,70€ celodenný. Ak by ste sa rozhodli pešo, je to tak 10-15 minút k Dómu sv. Štefana. Je to taká pekná prechádzka, pretože aj centrum je pekne vyzdobené.
    Tie trhy...najväčší je pred Viedenskou radnicou. Ale je mnoho ďalších - na Nám. Márie Terézie, pri Belvederi a pod. Otvárajú ich tak o 10.00 / 11.00. Stojí za to ísť na tie k radnici. Stánky sú vonku (okolo 150 stánkov), ale aj vo vnútri sú rôzne atrakcie - pre deti a pod.
    A žiadne obavy, je tam vždy plno Slovákov, ktorí ochotne poradia, kade ísť ;-) ...to som bola minulý rok príjemne prekvapená, hoci ja nemám problém s angličtinou a trochu ani s nemčinou. Ale kde sme sa otočili, samý Slovák. Tak veľa šťastia a prajem príjemný zážitok. My ideme s manželom 8.12. a verím, že bude aj počasie v pohode.
    Po prvé, od 1. júla 2009 jednorazový lístok stojí 1,80 € a nie 1,70 €, teda ak sa potrebujem odviezť zo stanice napr. do centra a potom naspäť na stanicu, tak ma stojí mestská doprava 3,60 €. Každá ďalšia cesta znamená + 1,80 €, čiže môj pobyt vo Viedni sa predražuje. Takže si kúpim na stanici (keďže som z Bratislavy) spiatočný lístok Bratislava – Viedeň – Bratislava nie za 11 € ale za 14,60 €, ktorý zahŕňa 24 hodinové cestovné na mestskú dopravu vo Viedni. Keďže je v cene rozdiel 3,60 €, tento rozdiel predstavuje cenu dvoch jednorazových lístkov, podstatný rozdiel je však v tom že s týmto kombinovaným lístkom môžem použiť mestskú dopravu vo Viedni v priebehu dňa koľkokrát chcem, čiže platím maximálne dve jazdy s MHD vo Viedni a ostatné jazdy mám zadarmo! Takýto vlakový lístok sa dá kúpiť na stanici aj v iných slovenských mestách (Nitra, Nové Zámky, Leopoldov, Trnava, Šaľa, Galanta, Zvolen, Banská Bystrica) je však pochopiteľne drahší o cestovné z uvedených miest do Bratislavy. Takýto lístok sa na rozdiel bežných cestovných lístkov neoznačuje, pri prípadnej revízii cestovných lístkov stačí preukázať sa týmto lístkom revízorovi.

    vianočné trhy viedeň 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.