Zavrieť

Porady

Dorucenka do vlastnych ruk

Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pravdepodobne si použil špeciálnu doručenkovú obálku určenú pre úrady. Z poštových podmienok:

    Článok 79
    Podávanie a distribúcia zásielok vnútroštátneho styku podľa osobitných predpisov
    Podávanie úradných zásielok
    (3) Na úradné zásielky vnútroštátneho styku sa používajú špeciálne doručenkové obálky schválené podnikom.
    (4) Odosielateľom úradných zásielok môžu byť napr.:
    - súdy,
    - notárstva,
    - súdni exekútori,
    - orgány činné v trestnom konaní (prokuratúry, vyšetrovatelia, policajné orgány),
    - správne orgány (ústredné a miestne orgány štátnej správy, orgány územnej samosprávy, Poštový regulačný úrad, Telekomunikačný úrad a iné),
    - správcovia daní a poplatkov (daňové úrady, obce, colné úrady),
    - správcovia konkurznej podstaty,
    - Národná banka Slovenska.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    sportik Pozri príspevok
    Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?
    Myslím si, že určite nekonala správne. Minule som posielala za priateľa /ako občan, nie ako firma/ doporučený list s doručenkou do vlastných rúk a nemala som s tým žiadny problém.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sportik Pozri príspevok
    Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?
    Niekde sa stala chyba ...ale kto ju urobil , to je iná otázka ....

    Postup pri podávaní doporučeného listu späť
    1. Doporučené listy možno podávať len v uzatvorenom obale, ktorý si môžete zakúpiť aj priamo na pošte (napríklad obálka).
    2. Napíšte adresu prijímateľa a adresu odosielateľa.
    2. Rovnaké údaje vpíšte aj do podacej potvrdenky (podací lístok, podací hárok), ktorú vám poskytne každá pošta, prípadne si ju môžete stiahnuť v sekcii Tlačivá (slúži aj pre prípadné reklamácie).
    3. Pre zrýchlenú lehotu prepravy označte zásielku poznámkou „1. trieda“ v ľavej hornej štvrtine adresnej strany, prípadne o tento druh zásielky požiadajte ústne pri podaní.
    4. Doporučený list odovzdajte pri priehradke na pošte.
    5. Doporučené listy nemožno podávať vkladaním do poštových schránok Slovenskej pošty.
    http://www.posta.sk/sluzby/doporuceny-list-slovensko

    Dorucenka do vlastnych ruk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.