Zavrieť

Porady

Prevod penazi z Irska na Slovensko

Prajem pekny den , pracoval som nieaku dobu v Irsku a teraz som sa vratil spat , priatel stale zijuci v irsku a ktory ma bank of ireland my chce vratit peniaze cez internet banking.Ja mam devizovu start konto kartu u VUB s aktivovanym internet bankingom.Chcem sa vas spytat ci mi to moze poslat na tuto moju kartu a ak ano ako dlho trva takyto prevod ? diki za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mima99 Pozri príspevok
    ahojte, poradte prosim, kvoli problemu s vulkanom mi prisiel sek za naklady navyse od Ryanair. sek je vystaveny na bank of ireland, ale prisiel mi na slovensko ? viete poradit ako ho zpenazit ? dakujem
    Treba ísť do niektorej komerčnej banky a dať si šek preplatiť. Oni ti ho zoberú na inkaso, pošlú do Bank of Ireland a po tom, čo BofI šek uhradí, pripíšu ti na účet peniaze znížené o bankový poplatok.

    Keby niekto išiel do Írska a predložil šek priamo na pobočke BofI, tak mu vyplatia keš na prepážke bez poplatku.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak má priateľ IB, tak Ti môže previesť peniaze na Tvoj účet. Niekedy to trvá pár minút, niekedy cca 30min.
    Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    GandamWing Pozri príspevok
    Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna
    Pri zahraničných prevodoch by sa mali udávať aj údaje BIC (SWIFT- medzinárodný identifikačný kód banky) a IBAN (medzinárodné číslo účtu). BIC a IBAN môžeš zistiť v banke, alebo pre VUB jednoduchšie na tejto stránke
    http://www.vub.sk/informacny-servis/.../vypocet-iban/.
    Daj tieto údaje tomu, kto ti bude peniaze prevádzať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Ak má priateľ IB, tak Ti môže previesť peniaze na Tvoj účet. Niekedy to trvá pár minút, niekedy cca 30min.
    Z Írska na účet na SK to určite nebude za pár minút.... skôr za pár dní.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    GandamWing Pozri príspevok
    Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna
    Aby sme si ujasnili pojmy - peniaze sa neposielajú na "kartu", ale na účet. Ak teda máš vo VUB vedený účet (je jedno v akej mene, banka platbu prepočíta na menu, v akej je vedený účet), tak stačí ak priateľ urobí medzinárodný prevod (či už z Internetbankingu, ak ho má aktivovaný, alebo osobne v pobočke jeho banky) na tvoj účet. Ty mu musíš len oznámiť tvoj IBAN a SWIFT kód VUB banky (ktorý je SUBASKBX).

    mima99 je offline (nepripojený) mima99

    mima99
    ahojte, poradte prosim, kvoli problemu s vulkanom mi prisiel sek za naklady navyse od Ryanair. sek je vystaveny na bank of ireland, ale prisiel mi na slovensko ? viete poradit ako ho zpenazit ? dakujem

    Prevod penazi z Irska na Slovensko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.