Zavrieť

Porady

Predaj alkoholu v malom - množstvo v poháriku

Vie niekto poradit v suvislosti s predajom alkoholu, ci je niekde predpisane max mnozstvo alkoholu, ktore sa podava v pohariku pri predaji v bare? Pocul som niekde, ze nemoze byt v stamperliku pri predaji napr. 0,05 litra ale iba 0,04 litra, je to pravda? A ak tak preco??
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    teck Pozri príspevok
    Vie niekto poradit v suvislosti s predajom alkoholu, ci je niekde predpisane max mnozstvo alkoholu, ktore sa podava v pohariku pri predaji v bare? Pocul som niekde, ze nemoze byt v stamperliku pri predaji napr. 0,05 litra ale iba 0,04 litra, je to pravda? A ak tak preco??
    Vopred dakujem.
    Ja som počula, že v pohárikoch by nemal byť vôbec žiaden alkohol, ale čokoládka. Vrchovato.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Danila Pozri príspevok
    Ja som počula, že v pohárikoch by nemal byť vôbec žiaden alkohol, ale čokoládka. Vrchovato.
    A v tomto prípade by som sa už množstvom absolútne netrápila.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    v Rusku sa zvycajne nalieva 100g vodky, takze tych nasich 0,05 l je skor pre abstinentov.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No, aby sme prešli aj k meritu otázky, tak na Tvoju otázku prečo, dostaneš odpoveď ...lebo medveď...
    Avšak, ak sa Ty ako majiteľ rozhodneš predávať alko nápoje v 0,04 alebo 0,05 množstvách, tak to musí byť vyznačené v nápojovom lístku a podávať by si to mal v ciachovaných pohároch. Inak si na Tebe zgustne a to veľmi rada SOI a nebude Ťa šetriť .
    Ak sa Ti zdá viac gustovné alko nápoje podávať v krígloch od piva až po samotnú ciachu, nič Ti v tom nebráni...teda myslím tým nejaké obmedzenie zo zákona.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    marjankaj Pozri príspevok
    Ak kvapka nestojí nič, tak mi môžeš nakvapkať aj celý polliter.
    Janko, myslel si do toho krígla?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    danushka Pozri príspevok
    Janko, myslel si do toho krígla?
    Tak to by som asi nezvládol, ale ochotní kamaráti by sa našli, čo by pomohli.

    teck je offline (nepripojený) teck

    teck
    Hmmm, takze z Vasich komentarov som pochopil, ze asi nik nepocul o ziadnom europskom predpise na 0,04 l mnozstvo... Takze mozme kludne nalievat 0,05 cl...Uz len som zvedavy, ci to nebude vadit uradu pre metrologiu alebo ŠOI-ke... Bez vanku sa ani listocek na strome nepohne a kedze som to pocul, preto ma to zaskocilo...

    Predaj alkoholu v malom - množstvo v poháriku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.