Zavrieť

Porady

Vas nazor na...

som student ekonomickej univerzity v BA..3.ročník a chcel by som sa Vas opytat na nazor na moju taku myslienku s ktorou sa pohravam...kazdy tyzden dochadzam z BB do BA busom, chodi vzdy plny autobus, ze by som si kupil 7 miestne auto, ojazdene nejake 5 rocne na 3 roky okolo 8000 euro, peniaze mam..urobil som si aj vypocty keby som robil v nedelu BB do BA a v piatok spat, 6 ludi stale,( 8 krat trasa do mesiaca ) tak mi zisk po ocitaní nakladov na naftu a amortizacia auto vysiel okolo 250 euro mesacne..nebol by to moj jediny prijem, bo este popri skole brigadujem a viem si privyrobit mesacne okolo 250 - 300 euro...dakujem na kazdy nazor.
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ale otazku si ziadnu nepolozil...
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

co si o tom myslite..skusit/neskusit..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja viem, čo myslíš, že by si vozil ľudí-moj kamarát robí niečo podobné, len vozí gastairbeiterov do Mníchova a spať a celkom je spokojný-má už viac-menej stálu klientelu a "nachytal" si ich cez internet-chodí v nedeľu do Mníchova a piatok z Mníchova
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nie je mi jasne, ci to chces mat iba nacierno, alebo ako zivnost. Bezne studenti vlastniaci auta beru svojich spoluziakov za nejaku cenu ako spolujazdcov, ale je to len na cierno a myslim, ze len vtedy sa to aj oplati. Lenze v tom pripade to sem nepatri.
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja viem, čo myslíš, že by si vozil ľudí-moj kamarát robí niečo podobné, len vozí gastairbeiterov do Mníchova a spať a celkom je spokojný-má už viac-menej stálu klientelu a "nachytal" si ich cez internet-chodí v nedeľu do Mníchova a piatok z Mníchova
takze je spokojny?..aj ked mu tu urcite viac vynase, bo dlhsia vzdialenost..a tvoj nazor na moj "napad"?
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

tetrisss Pozri príspevok
Nie je mi jasne, ci to chces mat iba nacierno, alebo ako zivnost. Bezne studenti vlastniaci auta beru svojich spoluziakov za nejaku cenu ako spolujazdcov, ale je to len na cierno a myslim, ze len vtedy sa to aj oplati. Lenze v tom pripade to sem nepatri.
na zivnost..a oplati sa to aj vtedy..platit by som platil len do poistovne..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Uz len presvedcit siestich ludi, aby chceli cestovat z BA do BB vzdy v tom istom case, ako sa tam porebujes dopravit ty.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Ak ti ide o zisk zarobit na tom urcite nezarobis pokial tu trasu nebudes robit kazdy den. Ak auto potrebujes aj na sukromne ucely a mas klientelu ktora by pravidelne s tebou chodila tak si ho kup.
Ako vidim auto si asi este nemal kedze neratas s udrzbou (oleje, filtre, pneu), poruchami - ktore sa budu vyskytovat a to co vyzbieras na cestovnom na tych zopar jazdach ti to pravdepodobne nepokryje.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Martin ak máš hodnoverné výpočty, aj realita naplnenia auta je možná, choď do toho.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veď doňho nerýpte. V treťom ročníku na ekonomickej sa na neho už niečo muselo nalepiť.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...podľa mňa takúto činnosť môžeš kľudne robiť aj na čierno, kńikto by to nezistil, ale nechcem ťa nahovárať na niečo nezákonné...btw. podvádzame všetci ako sa dá...ja som vozil takto 3 spolužiakov do školy, každý deň 25 km tam a 25km naspäť, od každého som zobral 50 centov (čiže denne 1€) a spotrebu som mal tak za 1€ na 25 km...čiže za týždeň som zarobil 10€ a ja som chodil do školy zadarmo...ale treba počítať aj s údržbou - ako bolo spomenuté oleje, výmeny kadečoho, servis a navyše poistka, pokuty.
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

misomiso Pozri príspevok
Uz len presvedcit siestich ludi, aby chceli cestovat z BA do BB vzdy v tom istom case, ako sa tam porebujes dopravit ty.
a ked moze ist v jeden cas min 30 ludi busom z BB do BA, preco nie 4-6 autom
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

Generalissimus Pozri príspevok
Ak ti ide o zisk zarobit na tom urcite nezarobis pokial tu trasu nebudes robit kazdy den. Ak auto potrebujes aj na sukromne ucely a mas klientelu ktora by pravidelne s tebou chodila tak si ho kup.
Ako vidim auto si asi este nemal kedze neratas s udrzbou (oleje, filtre, pneu), poruchami - ktore sa budu vyskytovat a to co vyzbieras na cestovnom na tych zopar jazdach ti to pravdepodobne nepokryje.
ako ja nepotrebujem na tom zarobit velke eura..staci ked mi to pokryje naklady mozno nejakych 100 euro v cistom do mesiaca..ja tak ci tak musim chodit do BA kazdy den...svoje este nie, ale to co mame doma, tak vyuzivam skoro len ja, takze viem o autach dost..a myslim, ze minimalne 4 ludia sa najdu, co by chodili..najma studenti urcite..
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
martin-011 Pozri príspevok
na zivnost..a oplati sa to aj vtedy..platit by som platil len do poistovne..
... neviem síce do akej poisťovne si myslel tie platby, ale treba zvážiť aj zodpovednosť za prepravované osoby...
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Aj ja si myslím, že to je dobrý nápad. Ale musíš si nájsť dobrých cestujúcich a jazdiť aj ty normálne, lebo k psychošovi si nikto sadať nebude a nikto nebude oodporúčať a volať svojich známych. Zelám vela štastia. A inak ja by som to robil na čierno. Koľko vecí robí štát na čierno za chrbtom občanov a nikomu sa nespovedajú. Lenže oni kradnú milióny z pokladnice a nie pársto eur. Tendre, pozemky, dialnice, nanovo už aj web stránky za 100 000 eur a pod.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ja som minule odprevádzala tetu na autobusovej stanici, čakalo tam dosť veľa ľudí na daný smer a keď prišiel autobus, zjavil sa tam jeden pán a vypytoval sa ľudí, či niekto necestuje tam a tam. Zrejme mal obďaleč tiež nejaký "mikrobus" a zháňal ešte pasažierov... ale ja neviem, či by som mala odvahu ako cestujúca ísť s niekým takto do auta. Jedine, že by som od niekoho počula, že je to spoľahlivý prepravca.
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

Dantess Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že to je dobrý nápad. Ale musíš si nájsť dobrých cestujúcich a jazdiť aj ty normálne, lebo k psychošovi si nikto sadať nebude a nikto nebude oodporúčať a volať svojich známych. Zelám vela štastia. A inak ja by som to robil na čierno. Koľko vecí robí štát na čierno za chrbtom občanov a nikomu sa nespovedajú. Lenže oni kradnú milióny z pokladnice a nie pársto eur. Tendre, pozemky, dialnice, nanovo už aj web stránky za 100 000 eur a pod.
vsak najskor to mozem zacat robit na zivnost a potom ju bud zrusim alebo pozastavim,ked by som si nasiel "stalych spolujazdcov"
0 0
martin-011 martin-011

martin-011 je offline (nepripojený) martin-011

Dantess Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že to je dobrý nápad. Ale musíš si nájsť dobrých cestujúcich a jazdiť aj ty normálne, lebo k psychošovi si nikto sadať nebude a nikto nebude oodporúčať a volať svojich známych. Zelám vela štastia. A inak ja by som to robil na čierno. Koľko vecí robí štát na čierno za chrbtom občanov a nikomu sa nespovedajú. Lenže oni kradnú milióny z pokladnice a nie pársto eur. Tendre, pozemky, dialnice, nanovo už aj web stránky za 100 000 eur a pod.
vsak jasne..ja som sa uz poucil, ze pomaly dalej zajdes..a svoj zivot si vazim..a zivot druhych detto
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Skus si v googli napisat autostop, najdes tam vela stranok kde lahko najdes spolujazdcov.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Cestnu dan si si zaratal do nakladov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať