Zavrieť

Porady

umiestnenie zastávky SAD

ahojte,
poprosila by som Vás o radu. moji rodičia bývajú na osade Šuľka,ktorá patrí k obci Nenince.majú tam aj zastávku SAD.nedávno do tejto zastávky nabúralo auto a pokrivilo ju, tak že bola nebezpečná,nezistilo sa kto to bol. starosta obce dal premiestniť zastávku na iné miesto,ktoré nevyhovuje obyvateľom(nedostatočné osvetlenie,zlé prechádzanie na druhú stranu cesty v prípade čakania spojov na iný smer kde nie je umiestnená čakáreň).poprosili starostu aby zastávku preložil späť(starú drevenú čakáreň). mal k tomu pripomienku,že tomu vyhovie ale len z dobrej vôle, lebo to územie podľa katastra nepatrí obci,nemôže ju tam umiestniť a že SAD s tým ťiež nič neurobí.chcela by som sa opýtať čo je na tom pravdy, ktoré zákony sa vzťahujú na umiestnenie zastávok SAD, je to zákon 168/1996 o cestnej doprave? a kto má teraz na starosti umiestnenie zastávok a ich udržiavanie, podľa §8 ods. ch)tohto zákona je to dopravca.alebo tomu rozumiem zle. prosím Vás pomôžte.
veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marikasch je offline (nepripojený) marikasch

    pracujem ako ekonómka a popri práci študujem na PEDAS v Žiline ...viac marikasch
    ahojte, prosím vás nikto mi nevie poradiť?alebo som napísala niečo zlé a na zlé miesto?ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marikasch Pozri príspevok
    ahojte, prosím vás nikto mi nevie poradiť?alebo som napísala niečo zlé a na zlé miesto?ďakujem
    Nenapísala si nič zlé, len tu asi nie je nikto, kto by sa vyznal v tejto problematike. A vyhľadávať v spleti zákonov sa neznalým asi tiež nechce (alebo nieto času)... jedine že by sa našiel niekto iniciatívny.

    umiestnenie zastávky SAD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.