Zavrieť

Porady

cestné mýto

Zdravím všetkých prítomných,
môj klient je SZČO, plataca DPH a v 12/09 sa zaregistroval za plataiteľa mýta, čo obnášalo 50,-€ platba za jednotku /bez rozpisu DPH/, 1,-€ za potvrdenku /s rozpisom DPH/a 100,- € za dobytie kreditu /s rozpisom DPH/. Poradí mi niekto ako toto zakomponujem do JU a DPH? Mýto platí od nového roka, ale DPH je podľa dátumu vyhotovenia. Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak máš na mysli časové rozlíšenie, tak toto sa ťa netýka. Zaradíš do výdavkov dňom zaplatenia.

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    No, ja som sa na to pozerala ako na účtovanie SL. Ak ich kúpim v 12/09 na rok 2010 tak ich ID preúčtujem do výdavkov až 1/10 /podľa odpr.dní samozr./ preto som z toho mýta akosi vedľa a neviem ako ďalej.
    My by sme sa chceli v decembri dobyť kredit na 15.000EUR, môžem to dať do nákladov v decembri? Ďakujem

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    J.Jantová Pozri príspevok
    My by sme sa chceli v decembri dobyť kredit na 15.000EUR, môžem to dať do nákladov v decembri? Ďakujem
    záleží od toho či máš PU alebo JU

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Sme síce v téme JÚ, ale v zadaní je písané o nákladoch ... treba písať úplné a zreteľné zadania.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Johanka Pozri príspevok
    Sme síce v téme JÚ, ale v zadaní je písané o nákladoch ... treba písať úplné a zreteľné zadania.

    Do kelu, to som si nevšimla. Juj ale som šikovná.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    ekonom1 Pozri príspevok
    Do kelu, to som si nevšimla. Juj ale som šikovná.
    Tvoja poznámka bola správna, lebo výraz "do nákladov" veľmi často používajú aj takí, čo majú JU

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ahojte, poprosím o pomoc, až teraz sa mi dostala vyúčtovacia fa za mýto platené r. 2009, čiže dátum úhrady: 28.12.2009, Dátum vystavenia: 01.01.2010. zd. plnenie. 01.01.2010, celková hodnota je nulová stým, že je odrátané platba 50€ z roku 2009, čo stým? podľa mňa patrila táto fa do účtovníctva aj dph malo byť odrátané r. 2009, aký je váš názor? Ide o JÚ

    Jajina je offline (nepripojený) Jajina

    Jajina
    Ako správne zaúčtovať SK mýto v JÚ ?

    Dobíjanie zálohových kreditov mýta v SR počas roka 2010 som davala rovno do nákladov.

    Aj v JÚ treba vyradiť z nákladov zostatok nespotrebovaného kreditu na konci roka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.