Zavrieť

Porady

zaloha - vystavenie fa

ahojte, chcem sa spytat:

sme firma, vystavuje stvrtrocne fa za stocne. Mam 3 odberatelov, ktori si povedali, ze nebudu cakat na faktury a posielaju mesacne na ucet bez akejkolvek zalohovej fa sumu cca 5,-EUR. Musim im po prijati tejto platby vystavovat vzdy fakturu? nemam k nej este vtedy podklady. zasa by to bola len urcita zaloha, ktoru by som musela zase zuctovavat podla skutocneho stavu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ste platiteľmi DPH?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    emula1 Pozri príspevok
    ano, stvrtrocni platcovia DPH
    Tak v tom prípade je povinnosť vystaviť doklad k prijatej platbe do 15 dní. Pre účely odpočtu DPH na strane odberateľa, a pre odvod DPH na strane dodávateľa.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    a posle mi sumu povedzme 5 eur, ja mu vystavim fa k prijatej platbe na aku sumu? 5 cena s DPH alebo 5 bez DPH a na to este DPH?

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    emula1 Pozri príspevok
    a posle mi sumu povedzme 5 eur, ja mu vystavim fa k prijatej platbe na aku sumu? 5 cena s DPH alebo 5 bez DPH a na to este DPH?

    Prijatá platba je 5 eur, tak že to je výsledná suma aj s DPH.

    zaloha - vystavenie fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.