Zavrieť

Porady

ACCESS

Prosim Vas vie mi niekto poradit ako spravim toto zadanie? Nikdy som access nepouzival.

ACCESS
- zadanie bude obsahovať 5 tabuliek, každá z nich musí obsahovať 5 až 10 polí (stĺpcov) a 5 reálnych záznamov (napr. stĺpec meno bude obsahovať 5 skutočných mien)
- medzi tabuľkami budú vytvorené relácie (1:n alebo m:n)
- ďalej bude zadanie obsahovať 1 formulár, ktorý umožní pracovať s údajmi v danej tabuľke
- formulár musí mať možnosť záznamy prezerať, pridávať, upravovať a mazať

Okrem stanovených požiadaviek budeme pri hodnotení klásť dôraz aj na vizuálne prevedenie aplikácie (obrázky, fonty, farby, rozloženie prvkov...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Čo vlastne chceš? Používať Access nie je až také ťažké. Všetko si urobíš v grafickom prostredí.
    Hlavne si musíš vymyslieť "problém".

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    ked ti to nic nevravi, tak najlepsie je si vyguglit nejake tutorialy, je toho spusta a "preklikat" si to cele, potom to uz mozno take blbe nebude ;-)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //no pre toho co nikdy nerobil v accesse a
    Tento argument neberiem. Nikdy som z toho zápočet nerobil. Keď som prvýkrát otvoril Access, tak som o DB nič nevedel. A bol som v ňom schopný čosi spraviť. Ty máš určite nejaké teoretické vedomosti, takže nemôžeš mať žiadne problémy.
    Ten Access je naozaj "user friendly"
    Access very very easy, Ja som mal toto zadanie urobene cca 15min + bonus co tam nema byt : tlacova zostava 10min + dotaz 5 min + uprava formularov,podformularov a uvodneho formularika 35 min/hranie sa/ a dopisanie udajov a relacie max 25min. co je 1,5 h a vsetko hotove daj si v google ako je hore napisane a access.
    P.S. Dufam ze nestudujes informatiku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.