Zavrieť

Porady

problém...

Dal som zamestnancovy výpoveď. Dohodli sme sa na 2 mesačnom odstupnom. Výpoveď podpísal. Teraz som sa dozvedel, že už 1/2 roka dozadu nemá dokončenú prácu.Oklamal zmojho zástupcu a odovzdal dokumenty v ktorých nič nieje. Výplatu som mu dnes podržal.Jedná sa o 48.000,- Sk za ktoré by som chcel aby dokončil svoju prácu. Keby som to vedel pred tým tak na to odstupné nepristúpim. Čo mám robiť aby bolo všetko OK.Za rady vopred ĎAKUJEM!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ste si v dohode nedohodli podmienky, tak už nenarobíš nič. Dostal úlohy písomne?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ziggy
    Dal som zamestnancovy výpoveď. Dohodli sme sa na 2 mesačnom odstupnom. Výpoveď podpísal. Teraz som sa dozvedel, že už 1/2 roka dozadu nemá dokončenú prácu.Oklamal zmojho zástupcu a odovzdal dokumenty v ktorých nič nieje. Výplatu som mu dnes podržal.Jedná sa o 48.000,- Sk za ktoré by som chcel aby dokončil svoju prácu. Keby som to vedel pred tým tak na to odstupné nepristúpim. Čo mám robiť aby bolo všetko OK.Za rady vopred ĎAKUJEM!!!
    Dalo by sa predpokladať, že výpoveď bola z titulu organizačných zmien s následnou dohodou o ukončení PP ihneď s vyplatením odstupného (vlastne mzdy za obdobie pôvodnej výpovednej lehoty). Prejednal by som s právnikom možnosti odstúpenia od dohody. Bolo by výborné, ak by som mal zdokladované v nejakej forme prehlásenie zamestnanca, že všetko "riadne" odovzdal. Mal by som sa o čo oprieť pri odstúpení od dohody.
    Svojmu zástupcovi si predpokladám primerane poďakoval za to, že 1/2 nekontroloval prácu a spôsobil tým problém.
    Zadržanie mzdy býv. zamestnanec aj vysúdi a nemožno ho oficiálne odôvodňovať neodovzdaním nejakej práce. Je však možné, že býv. zamestnanec spôsobil svojim nekonaním škodu a že takáto škoda sa aj dá vyčísliť. V tom prípade by som to s ním prejednal, navrhol kompenzáciu a prípadne začal škodu vymáhať.

    bilinka je offline (nepripojený) bilinka

    bilinka
    So zamestnancom sme ukoncili pracovny pomer v skusobnej dobe. Po oznameni vypovede 3 dni vopred, odisiel zamestnanec na PN. Problem je v tom, ze nam dlhuje este financnu ciastku 15 000 Sk, ktoru dostal ako zalohu na pracovne cesty. Mozeme mu zadrzat mzdu aspon na niekolko dni, resp. dovtedy, kym nam danu ciastku neuhradi?
    Dakujem

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    § 131 ods. 2 písm. e, Zákonníka práce: Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy nevyúčtované preddavky cestovných náhrad.

    bilinka je offline (nepripojený) bilinka

    bilinka
    Problem je v tom, ze jeho mzda bude nizsia nez suma ktoru nam dlhuje.
    Tych 15 000 mal ako zalohu na vydavky sluzobnych ciest, asi som to predtym nezrozumitelne napisala, ospravedlnujem sa.
    Napr. kopirovanie, PHM, parkovne a podobne...

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    bilinka
    So zamestnancom sme ukoncili pracovny pomer v skusobnej dobe. Po oznameni vypovede 3 dni vopred, odisiel zamestnanec na PN. Problem je v tom, ze nam dlhuje este financnu ciastku 15 000 Sk, ktoru dostal ako zalohu na pracovne cesty. Mozeme mu zadrzat mzdu aspon na niekolko dni, resp. dovtedy, kym nam danu ciastku neuhradi?
    Dakujem
    Mali sme to isté. Museli sme to riešiť súdnou cestou a už ich máme späť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.