Zavrieť

Porady

statnica z jazyka staci na kvalifik. ucenie ANJ?

V navaznosti na starsie clanky ohladom kvalifikacie ucit ANJ na strednej skole som si vsimla novelu ZZ 437/2009,kde na vyucovanie ANJ staci VS II. stupna a statna skuska z ANJ napr. na jazykovej skole (platne od nov.2009). Nemylim sa teda ak predpokladam, ze mi uz nebude treba absolvovat dalsie doplnujuce studium ANJ, kt. moze trvat aj 3 roky? Mate niekto podobny problem kt. sa touto novelou vyriesil?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Áno, mám podobný problém, ale opačného charakteru. Veľmi správne píšeš, že podľa novej novely je možné vyučovať AJ na základných ale aj na stredných školách s tzv. malou štátnicou - t.j. so štátnicou urobenou na štátnej jazykovej škole. Nechcem sa teraz dotknúť, resp. podceňovať tých učiteľov, ktorí s takouto kvalifikáciou vyučujú na školách, len by som pridala svoj názor. Aj ja som začala učiť AJ na ZŠ s touto "malou štátnicou", ale vedenie školy mi stále akosi naznačovalo jeho platnosť ako aj nie celkom "kvalifikovanosť". Tak som sa rozhodla nastúpiť na rozširujúce štúdium AJ na jednu z filozofických fakúlt. Kým ja som si poctivo vydrela tie tri roky plateného štúdia, všetky soboty, prebdené noci na úkor mojej rodiny a detí, moji kolegovia vyučujúci AJ s "malou štátnicou" sa len mlčky prizerali dúfajúc, že "však sa to nejako vyrieši". Aj sa vyriešilo. Prijatím tohto zákona sa teda pýtam - na čo som ja študovala keď to nie je potrebné a som v tom istom "vreci" ako všetci ostatní? Alebo už každý môže učiť AJ kto vie trochu po anglicky? A kde je didaktika a metodika anglického jazyka? Na nej už predsa vôbec nezáleží, pretože podľa tejto mojej skúsenosti sa to vôbec nenosí...
    DPS musi byt, tomu sa neda vyhnut. Malo by sa ale odburat este dalsie studium ANJ alebo ineho jazyka kt. chces ucit.
    Ja som napr. studovala pracovala a ucila v angl. hovoriacej krajine 6 rokov. Skutocne si neviem predstavit este dalsie studium jazyka.

    KajaŠeb je offline (nepripojený) KajaŠeb

    KajaŠeb
    dobry den,
    chcela by som zacat ucit anglictinu na strednej skole, mam VS a chcem si urobit statnicu na jazykovej skole. Staci mi zakladna statnica, alebo si mam urobit vseobecnu?
    vopred dakujem za pomoc, lebo sa neviem dopatrat k odpovedi.

    Kaja

    statnica z jazyka staci na kvalifik. ucenie ANJ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.