Zavrieť

Porady

zakladova doska za dazda

ahojte, zaujimalo by ma, kolko skody mohol dazd narobit na zakladovej doske, ak ju vcera rano (8.12.) betonovali. Ide o okolie BA. Stupnov bolo dost nad nulou, ale slabo prsalo s mensimi prestavkami . To iste v noci na dnes...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    iana Pozri príspevok
    ahojte, zaujimalo by ma, kolko skody mohol dazd narobit na zakladovej doske, ak ju vcera rano (8.12.) betonovali. Ide o okolie BA. Stupnov bolo dost nad nulou, ale slabo prsalo s mensimi prestavkami . To iste v noci na dnes...
    Žiadne škody , betón pri tuhnútí tlači vodu zo seba von

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemalo by jej to nijak moc ublížiť.Lepšie povedané všetky škody ktoré schopný napáchať dážď sú viditeľné voľným okom aj neznalému.Ako tak vidiťeľnú škodu je schopná napáchať len silný dážď alebo búrka.Drobný dážď asi sotva.

    iana je offline (nepripojený) iana

    iana
    dakujem za vase nazory. Bola som z toho mierne vystresovana, takze dobre vediet.
    Chcem sa este spytat, na odbornych strankach pisali (skusila som prilozit konkrenty link nizsie na asb.sk), ze pocas zrenia betonu je dobre ho prikryt foliu, aby sa zabranilo uniku tepla potrebneho na vyzretie. Prepovede hlasia nejake minusy uz na piatkovu noc, tak vaham, ci to mame nejak riesit, alebo nie. Piatok bude v zasade uz viac ako 72 hodin po betonovani, ale zasa tie minusy, no neviem...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Momentálne sú doslova ideálne teploty na betónovanie.Slabý mráz tomu neublíži .A po 70 hodinách môže kľudne aj -7-8°C, nič sa nedeje v tej dobe už má betón hydratáciu za sebou a 80% svojej pevnosti.Nemáte sa čoho obávať to by musela prísť ,,ukrajina,, a aj v takom prípade pochybujem ,že by sa tomu betónu niečo stalo.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    220870 Pozri príspevok
    Momentálne sú doslova ideálne teploty na betónovanie.Slabý mráz tomu neublíži .A po 70 hodinách môže kľudne aj -7-8°C, nič sa nedeje v tej dobe už má betón hydratáciu za sebou a 80% svojej pevnosti.Nemáte sa čoho obávať to by musela prísť ,,ukrajina,, a aj v takom prípade pochybujem ,že by sa tomu betónu niečo stalo.
    Tyka sa to aj cementovych poterov? Dokoncili mi ich v pondelok poobede a chysta sa na nas mraz Davali aj plastifikator, dom je uzavrety, ziadny prievan...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Mne už tvrdneplatňa10 dni. A čo terazJeden sused hovorí že prikryť na zimu druhý že nechať tak

    zakladova doska za dazda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.