Zavrieť

Porady

Zákaznický software ISPAdmin versus podklady pre účtovníctvo

Prosila by som o radu : naša spoločnosť poskytuje internetove služby a od 10/2009 sme začali fakturovať klientov cez ISP admin / je to program z CZ- eviduje, fakturuje, párujú sa v ňom platby atď./ Môj problém spočíva v tom, že konateľ rozhodol, že do účtovníckeho programu POHODA / v ktorom vedieme účtovníctvo/ budeme jednou sumou účtovať cez interný doklad vydané faktúry na začiatku mesiaca a na konci mesiaca znovu zaúčtujem jednou sumou uhradené faktúry. Z ISPadmina dostanem ako podklad iba zoznam vydaných faktúr / základ DPH, suma DPH a celková suma/. Od technikov z ISPadmin som chcela aby bolo možné v tom programe nadstaviť predkontácie, zdalo by sa mi to hodnovernejšie ako podklad pre interný doklad, ale zdá sa že nerozumejú čo od nich chcem.
Nepracujem v tejto oblasti dlho, ale tento spôsob účtovania sa mi zdá dosť neprahľadný. Vydané faktúry ani netlačíme a nezakladáme - sú len v tom programe. Vedel by niekto poradiť či ako podklad pre účtovníctvo teda stačí len zoznam vydaných faktúr a zoznam uhradených a neuhradených faktúr?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zákaznický software ISPAdmin versus podklady pre účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.