Zavrieť

Porady

Monitor do nákladov

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
Ďakujem za odpovede.
Lenca
llenka1006 Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či sa dajú zaradiť do majetku samostatne monitory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    lenca Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
    Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
    Ďakujem za odpovede.
    Lenca
    Podľa mňa nie, keďže nemáš PC v majetku firmy. Je to obdoba ako keď by si si chcela dať do nákladu pneumatiky a nemáš v majetku auto, môj názor

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    lenca Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či si môžem dať do nákladov nový LCD monitor, bez toho aby bol PC evidovaný v majetku mojej firmy?
    Môj PC som kupovala ešte pred založením živnosti a bral ho na firmu môj svokor. Teraz po niekoľkých 6 rokoch by som potrebovala nový monitor, ale rada by som si ho dala do nákladov v mojej firme. Je to možné?
    Ďakujem za odpovede.
    Lenca
    LCD das do nakladov iba vtedy ak ten PC kupis, alebo ho "kupis" bez toho aby si ho kupila

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zaradiť do majetku s nulovou hodnotou,potom môžete do výdavkov uplatniť nákup monitora,nakoľko monitor je súčasťou PC,tvorí súbor hnuteľných vecí.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    vikinka Pozri príspevok
    Zaradiť do majetku s nulovou hodnotou,potom môžete do výdavkov uplatniť nákup monitora,nakoľko monitor je súčasťou PC,tvorí súbor hnuteľných vecí.
    Mne zo zadania vychádza, že PC je majetkom inej firmy

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, aký doklad potrebujem od svokra, aby som si ho mohla ja zaradiť do majetku s 0 hodnotou? Potom ten PC mám zaradiť od réžie alebo do zásob?

    Ďakujem.

    Lenca

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    lenca Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, aký doklad potrebujem od svokra, aby som si ho mohla ja zaradiť do majetku s 0 hodnotou? Potom ten PC mám zaradiť od réžie alebo do zásob?
    Najlepsie, ked ti svokrova firma PC preda. Obstaravaciu cenu budes uctovat ako vydavok na material v cleneni drobny hmotny majetok (kratkodoby majetok). PC zaevidujes na karte kratkodobeho majetku v obstaravacej cene.

    Vid. Postupy uctovania pre JU.

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Takže najlepšie bude, keď mi vystaví faktúru napr. vo výške 1 €? Musí byť na faktúre presne rozpísaný typ a kód PC a príslušenstvo /napr. klávesnica, myš, atď./?

    ďakujem.

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Dobrý deň,
    prosím ešte o jednu radu ohľadom tohto monitora.
    Monitor som kúpila pred koncom minulého roka. Dala som si ho do nákladov r.2009, ale hneď začiatkom roka 2010 sa monitor pokazil. Reklamácia dopadla tak, že monitor nie je opraviteľný. Predajca už ďalší model na výmenu nemal, okrem posledného vystaveného z predajne, na ktorý mi poskytol zľavu.
    Pôvodný originálny doklad si predajca nechal a nedal mi ani žiadny reklamačný zápis. Teraz v novom roku mi vystavil nový doklad o kúpe na nižšiu cenu.
    Prosím o radu. Čo mám urobiť v účtovníctve s monitorom v starom roku? Keď nemám doklad o kúpe z minulého roka, musím ho vyradiť z minuloročných nákladov a dať ho do tohoročných?
    Za každú radu ďakujem.

    Lenca

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lenca Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím ešte o jednu radu ohľadom tohto monitora.
    Monitor som kúpila pred koncom minulého roka. Dala som si ho do nákladov r.2009, ale hneď začiatkom roka 2010 sa monitor pokazil. Reklamácia dopadla tak, že monitor nie je opraviteľný. Predajca už ďalší model na výmenu nemal, okrem posledného vystaveného z predajne, na ktorý mi poskytol zľavu.
    Pôvodný originálny doklad si predajca nechal a nedal mi ani žiadny reklamačný zápis. Teraz v novom roku mi vystavil nový doklad o kúpe na nižšiu cenu.
    Prosím o radu. Čo mám urobiť v účtovníctve s monitorom v starom roku? Keď nemám doklad o kúpe z minulého roka, musím ho vyradiť z minuloročných nákladov a dať ho do tohoročných?
    Za každú radu ďakujem.

    Lenca
    V roku 2009 nemáte v skutočnosti ani blok o zakúpení , ani monitor . Nemáte čo preukázať .Takže rok 2009 zrušiť a účtovať budete skutočnosť , ktorá nastala v roku 2010.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.