Zavrieť

Porady

zrazky zo mzdy

ahojte poradaci, prisla mi na jedneho zamestnanca ziadost o vykonavanie zrazok zo mzdy, nie je to exekucia, je to nejaka banka v zastupeni advokatskej kancelarie. Poslali aj dohodu o zrazkach, co uzatvoril zamestnanec s bankou, je tam uvedeny jeho predchadzajuci zamestnavatel. Mozem tieto zrazky robit na zaklade tohoto? Alebo potrebujem este aj ja podpisat so zamestnancom dohodu o zrazkach zo mzdy?
Co ak ju nepodpise? Co potom?

Dakujem velmi pekne, este som sa s tymto nestretla :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pozri § 131 ZP,kde zákon určuje zrážky,ktoré sa uskutočňujú bez súhlasu zamestnanca,ďaľšie sa môžu uskutočniť len so súhlasom zamestnanca.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ak Vám veritel zašle dohodu o zrážkach zo mzdy,ktorú s nimi zamestnanec podpísal na základe §551 občianskeho zákonníka musíte tieto zrážky vykonávat aj bez súhlasu zamestnanca.
    Skús pozriet ten §551

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na takúto zrážku nie je potrebný ďaľší súhlas zamestnanca. Pre tieto zrážky platia rovnaké pravidlá ako pre neprednostné zrážky podľa Občianskeho súdneho poriadku.
    Pozri aj tu :
    http://www.porada.sk/1227811-post6.html

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Dakujem vam vsetkym, velmi.

    Este otazka, mam mu zrazat tolko, kolko je na tej dohode, alebo ako pri exekucii?

    dakujem

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Ja by som zrážala toľko, koľko je na dohode. On sa predsa zrejme dobrovoľne dohodol a súhlasil s výškou splátok.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale však Janka Motyčková Ti napísala, že zrážaj podľa Obč.súd.por. a ideš na tretinový systém.
    Už len doplňujem :
    Pokiaľ má malú mzdu zrážaš 1/3.

    POkiaľ má vysokú mzdu, tak
    a.) 1/3 + nad 150 % ŽM ( pokiaľ tieto 2 položky sú vyššie tak pošli iba dohodnutú zrážky)
    b.) 1/3 + nad 150 % ŽM (pokiaľ súčet týchto 2 položiek je nižšia ako dohodnutá splátka - posielaš túto nižšiu sumu)

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    fialka m Pozri príspevok
    Dakujem vam vsetkym, velmi.

    Este otazka, mam mu zrazat tolko, kolko je na tej dohode, alebo ako pri exekucii?

    dakujem
    Zrážaš koľko je na dohode, ale najviac do výšly prvej tretiny. T.j. ak je na dohode 100€ a prvá tretina je 200€, zrazíš 100€. Ak je prvá tretina 80€, zrazíš 80€.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    ahojte, k tomuto istemu zamestancovi mi prisla aj exekucia, ktora zrazka ma prednost?

    dakujem

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    mam u jedneho zamestnanca exekuciu, tento zamestnanec skoncil pracovny pomer 31.12.2010, ja som mu ale vo vyplate za 12/2010 zabudla zrazit exekuciu? v 1/2011 uz nebude mat nic vyplatene, neviete ako postupovat teraz??

    dakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    fialka m Pozri príspevok
    mam u jedneho zamestnanca exekuciu, tento zamestnanec skoncil pracovny pomer 31.12.2010, ja som mu ale vo vyplate za 12/2010 zabudla zrazit exekuciu? v 1/2011 uz nebude mat nic vyplatene, neviete ako postupovat teraz??

    dakujem
    Kedze exekuciu si bola povinna zrazit, je to tvoja chyba.
    Zaplatila by som exekuciu a zaplatene peniaze ziadala vratit od zamestnanca - vyzva listom.

    MGiti je offline (nepripojený) MGiti

    Mám 55 rokov. MGiti
    Milí poraďáci mám na Vás prosbu. (Nakoľko máme poľnohospodársku výrobu, platy našich zamestnancov sú nízke.)
    Jedná sa mi o zrážky zo mzdy pre našu pracovníčku. Už do teraz som jej strhávala 3 pôžičky vo výške okolo 270,-€. A dnes mi prišla ešte jedna dohoda o zrážkach zo mzdy, kde jej mám mesačne strhávať 131,-€, kde aj píšu, že nakoľko nebudeme z akéhokoľvek dôvodu menovanej strhávať dohodnutú zrážku, že ju budú vymáhať od nás ako zamestnávateľa aj súdnou cestou. Jedná sa o nebankovú spoločnosť Pohotovosť. Ale menovanej vychádza už aj teraz len niečo nad 100,-€, tak teraz vôbec neviem ako mám postupovať. Jednoducho jej nemôžem už strhávať, lebo by nedostala žiadnu výplatu. Mohol by mi niekto z Vás poradiť ako mám postupovať. Ďakujem.

    MGiti je offline (nepripojený) MGiti

    Mám 55 rokov. MGiti
    posúvam


    Prosím poradte mi,
    môžem krátiť všetky zrážky, aby som aspoň niečo posielala na každú pôžičku, alebo čo mám robiť s touto poslednou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.