Zavrieť

Porady

PN

Prosím o radu skúsenejších mzdárov: zamestnankyňa nám dnes doručila PN, ktorá je vystavená praktickým lekárom v stredu 7.9. s tým, že je zamestnankyňa PN od pondelka 5.9. - môže lekár vystaviť PN so spätnou platnosťou?
A ešte jedna vec, ktorá mi hneď udrela do očí: PN je vypísaná strojom, len dátum od kedy je chorá je napísaný rukou.
Mám doklad akceptovať alebo vrátiť zamestnankyni?

Ďakujem a želám príjemný deň.
Naposledy upravil Ingrid G. : 08.09.05 at 10:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Tá spätná platnosť je v poriadku, to je možné a čo sa týka dátum napísaného rukou,
    keď je to potvrdené lekárom, tak by to nemalo vadiť.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    od obvodného lekára sú to 3 dni spätne čo môže vystaviť PN a u psychiatrickej diagnózy- psychiater môže dokonca 7 dní spätne!

    Žiačka je offline (nepripojený) Žiačka

    rada sa smejem a učím sa stále niečo nové, som detailista, neznášam nedotiahnutú prácu do konca ...viac Žiačka
    Prajem všetkým dobrý deň! Mám podobný problém ako tu bol riešený: zamestnanec priniesol Pn-ku s dátumom vystavenia 19.03.2008 a začiatkom DPN 11.03.2008. Je to možné, aj keď bola DPN potvrdená spätne viac ako 3 dni?
    Ďakujem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.