Zavrieť

Porady

Preradenie auta do osobného vlastníctva

Ahojte,
SZČO - neplatca DPH - skončil v oktobri leasing. Môže toto auto preradiť do osobného vlastníctva? Aké povinnosti z toho vyplývajú?
Ďakujem
vama
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno, môže, treba ho ale vyradiť z evidencie DHM. Treba ale mať na pamäti, že príjem z jeho prípadného predaja do 5 rokov od vyradenie z evidencie je pre FO predmetom dane.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Ja mám tiež taký prípad. SZČO po odpísaní auta preradila auto do osobného užívania. Po dvoch mesiacoch ho previedol na manželku a teraz po roku a pol ho manželka predáva. Ako sa zachovať v tomto prípade ? Zdaniť alebo sa tváriť, že sa nič nedeje ?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    AdrianaA Pozri príspevok
    Ja mám tiež taký prípad. SZČO po odpísaní auta preradila auto do osobného užívania. Po dvoch mesiacoch ho previedol na manželku a teraz po roku a pol ho manželka predáva. Ako sa zachovať v tomto prípade ? Zdaniť alebo sa tváriť, že sa nič nedeje ?
    V tomto prípade je podľa môjho názoru významné, či manželia majú, alebo nie vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Je jedno, kto je označený ako predávajúci. Reálnymi predávajúcimi v prípade neriešeného bezpodielového spoluvlastníctva sú obaja. § 9 os. 1 písm. d zároveň hovorí o zdanení veci zahrnutej do obchodného majetku a to do piatich rokov od jej vyradenia. Zaujímavá situácia.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Takže by to mal zahrnúť do príjmu manžel, ktorý mal auto v majetku. Nedá sa to nejako obísť ? Ešte jedna vec. Auto sa zrejme predá až v januári alebo možno neskôr a klient sa rozhodol k 31.12.2009 ukončiť činnosť.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    AdrianaA Pozri príspevok
    Takže by to mal zahrnúť do príjmu manžel, ktorý mal auto v majetku. Nedá sa to nejako obísť ? Ešte jedna vec. Auto sa zrejme predá až v januári alebo možno neskôr a klient sa rozhodol k 31.12.2009 ukončiť činnosť.
    Aj keď bude mať ukončenú činnosť, a auto predá do piatich rokov od vyradenia
    z obchodného majetku, mal by príjem z predaja zdaniť, môj názor

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    babi2 Pozri príspevok
    Aj keď bude mať ukončenú činnosť, a auto predá do piatich rokov od vyradenia
    z obchodného majetku, mal by príjem z predaja zdaniť, môj názor
    Od vyradenia z OM predaj do 5 rokov sa musí zdaniť .Po 5 rokoch nie.

    Preradenie auta do osobného vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.