Zavrieť

Porady

Kúpa masa( bravčové,hydina)-zabíjate tu niekto?

Ahojte som sa chcel opýtať,keďže spotrebujeme dosť veľa masa a po troškách nakupovať ma už nebaví,tak hladám niekoho, kto by vedel zohnať nejaké masko a masové výrobky(jaternice,tlačenka a pod.)-najlepšie niečo domáce,nie zasa nejaké obrovské množstvo,tak asi zo 30 kilo celkovo a plus možu byť aj nejaké kurence a kuracie prsia...Máte niekto nejaké kontakty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    [QUOTE=mareko;1233224]
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ....zabíjate tu niekto? To znie desivo
    niekedy by sme radi.....

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Aj ja by som rád kúpil nejaký dobrý domáci kolbás,údené rebrá a bočik. V okolí Košíc dojdem osobne.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    My s kamaratmi, traja robíme pred vianocami klobásky. vždy sa dohodneme kto čo vie kúpiť ( zohnať) lacnejšie. A jednu sobotu zo ženami vypijeme vinko a ukuchtime klobasky. V nedavnej minulosti aj zabíjačka ale už sa nám nechce.

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    Stanislav, ja každý rok kupujem polovicu prasiatka(110 - 120 kg), minulý rok som hľadala niekoho, s kým by som išla napoly, nakoniec si polovicu nechali domáci. Ak myslíš, že päťdesiat kíl je veľa, musím Ťa upozorniť, že je to živá váha. No a domáci nám to celé rozporcuje, narobí jaterničky, krvavničky, tlačenku, klobásy, no proste všetko ako sa na zabíjačku patrí, aj slaninu si u neho vytopíme. Domov si donesiem hotové balíčky mäsa s presným popisom, čo je vo vnútri. Akurát doma varím zabíjačkovú kapustnicu. Ak by si mal na budúci rok záujem, môžeme sa dohodnúť. A ešte to najdôležitejšie, aj cena je prijateľná, ja sa tam cítim ako u príbuzných. A je to desať kilometrov z Ba.
    Plada

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    plada Pozri príspevok
    Stanislav, ja každý rok kupujem polovicu prasiatka(110 - 120 kg), minulý rok som hľadala niekoho, s kým by som išla napoly, nakoniec si polovicu nechali domáci. Ak myslíš, že päťdesiat kíl je veľa, musím Ťa upozorniť, že je to živá váha. No a domáci nám to celé rozporcuje, narobí jaterničky, krvavničky, tlačenku, klobásy, no proste všetko ako sa na zabíjačku patrí, aj slaninu si u neho vytopíme. Domov si donesiem hotové balíčky mäsa s presným popisom, čo je vo vnútri. Akurát doma varím zabíjačkovú kapustnicu. Ak by si mal na budúci rok záujem, môžeme sa dohodnúť. A ešte to najdôležitejšie, aj cena je prijateľná, ja sa tam cítim ako u príbuzných. A je to desať kilometrov z Ba.
    Plada
    čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...
    Stano, ešte zháňaš mäso?

    Naši donedávna robili takéto zabíjačky. Teraz to robí len strýko, majú vlastné prasatá. Treba kúpiť buď celé prasa alebo polovicu. Zabíjajú každý víkend a niekedy aj cez týždeň. Dobré je, keď ste dvaja, ale niekedy majú aj oni kupcu na pol prasaťa a vtedy ti dajú polovicu. Práve dnes majú jednu zabíjačku a ešte pred pár dňami zháňali kupcu na druhú polovicu. Ale už ho majú.

    Strýko býva v DS, ale ak sa dohodnete, všetko prinesie naporcované v lodniach až tebe domov. Ak chceš, môžeš tam aj ísť a pozrieť si zabíjačku na vlastné oči. U našich som pomáhal na zabíjačkách, naši zabíjali tak 1-2x za mesiac (teda vždy to robil strýko ale u našich).

    Robí aj výrobky (jaternice - biele, krvavé, klobásy, slaninu), ak máš záujem, aj mäso vyúdi.

    Cena je 50 SK/kilo živej váhy. K tomu treba pripočítať cenu za prácu, ak to chceš mať naporcované prípadne cenu za prácu výrobkov.

    Ak chceš, dám ti číslo, najlepšie je dohodnúť sa priamo s ním. Do konca roka má všetky termíny obsadené, ale nie je vylúčené, že tú polovicu bude mať na predaj....
    Naposledy upravil Chobot : 15.12.09 at 09:08

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    čauko,dík za odpoveď-ja viem,že tých 120kg je živá váha a to je celkom v pohode-išiel by som s tebou do toho,najma keď to máš už odskúšané,overené...
    Do budúceho roku je ešte ďaleko, ale na budúci rok sa ozvem, ak si to nerozmyslíš.
    Plada

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Chobot Pozri príspevok
    Stano, ešte zháňaš mäso?

    Naši donedávna robili takéto zabíjačky. Teraz to robí len strýko, majú vlastné prasatá. Treba kúpiť buď celé prasa alebo polovicu. Zabíjajú každý víkend a niekedy aj cez týždeň. Dobré je, keď ste dvaja, ale niekedy majú aj oni kupcu na pol prasaťa a vtedy ti dajú polovicu. Práve dnes majú jednu zabíjačku a ešte pred pár dňami zháňali kupcu na druhú polovicu. Ale už ho majú.

    Strýko býva v DS, ale ak sa dohodnete, všetko prinesie naporcované v lodniach až tebe domov. Ak chceš, môžeš tam aj ísť a pozrieť si zabíjačku na vlastné oči. U našich som pomáhal na zabíjačkách, naši zabíjali tak 1-2x za mesiac (teda vždy to robil strýko ale u našich).

    Robí aj výrobky (jaternice - biele, krvavé, klobásy, slaninu), ak máš záujem, aj mäso vyúdi.

    Cena je 50 SK/kilo živej váhy. K tomu treba pripočítať cenu za prácu, ak to chceš mať naporcované prípadne cenu za prácu výrobkov.

    Ak chceš, dám ti číslo, najlepšie je dohodnúť sa priamo s ním. Do konca roka má všetky termíny obsadené, ale nie je vylúčené, že tú polovicu bude mať na predaj....

    Chobot, Stano, a môžete ešte aj zabiť 1 mušku naviac, poznať ma ak chcete, však aj ja som z DS. dajme si rande, čo vy nato?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    moja odpoved je METRO, tam su stale akcie na bravcove maso okolo 80 SK/kg

    ked chces skoc do madarskeho METRA,tam predavaju zadne
    1/4 cele stehno v prepocte po 50 Sk/kg a neolutujes ,lebo zadne stehno,je velmi kvalitné maso na cokolvek, a mas tam aj mastnejsie(na klobasy) aj kozu, (do tlacenky alebo do jaternic) a navyse si mozes dokupit aj vnutornosti.
    Inak suhlasim,ze vyrobky je najlepsie si urobit sam,lebo to co robia v masokombinate,je shit,vyrobene zo sameho odpadu a 1/2 z toho je muka.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Nakoľko si z Bratislavy tak na hydinu ti stačí skočiť na Milatečku, my chudáci v Košiciach o takom trhu možeme snívať. U nás je zakázane predávať masove výrobky , hydinu , kapustu/mňam/ kyslé uhorky, plnené papričky atd. atd. Stále keď som v BA tak si nakúpim plný kufor dobrot. A keď nemám cestu do BA tak to istí trh v Miškolci kde je predaj všetký spomínaných dobrot tiež dovolený.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja vám môžem poradiť jedno mäsiarstvo v Topoľčanoch.Ak budete mať cestu okolo oplatí sa zastaviť v Jacovciach ,cesta smerom na Duchonku po pravej strane je sklenárstvo ( nedá sa prehliadnuť)a naproti cez cestu mäsiarstvo.Mäso sa tam dá kúpiť úplne čerstvé .A tie ich domáce výrobky tlačenky ,klobásy pečené plnené pliecko.....fantázia chutí.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahojte som sa chcel opýtať,keďže spotrebujeme dosť veľa masa a po troškách nakupovať ma už nebaví,tak hladám niekoho, kto by vedel zohnať nejaké masko a masové výrobky(jaternice,tlačenka a pod.)-najlepšie niečo domáce,nie zasa nejaké obrovské množstvo,tak asi zo 30 kilo celkovo a plus možu byť aj nejaké kurence a kuracie prsia...Máte niekto nejaké kontakty?
    Nejak si pritirečíš .....

    Po troške nechceš kupovať .....nie zasa obrovské množstvo , len tak zo 30 kíl ......tak sa rozhodni ....
    A ešte aj výrobky .....ejha , že jaký fiškus , že jaký fiškus....

    Ale aby si nepovedal ....

    Daj sa dokopy s niekým ....najlepšie dvaja .

    Zožeňte si predajcu , najlepšie takého , ktorý urobí aj robotu okolo svinky , nakoľko predpokladám , že asi doma to nebudeš robiť ...

    A všetko ide na polovičku ...mäso , výrobky , náklady ....

    Uderíš raz a máš na určitý čas pokoj .

    Teda , aspoň ja tak robím ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pivko Pozri príspevok
    Aj ja by som rád kúpil nejaký dobrý domáci kolbás,údené rebrá a bočik. V okolí Košíc dojdem osobne.
    ...šak dojdi ....

    A stačí len tak málo .................................

    http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

    http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...meta=&aq=f&oq=

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pivko Pozri príspevok
    Nakoľko si z Bratislavy tak na hydinu ti stačí skočiť na Milatečku, my chudáci v Košiciach o takom trhu možeme snívať. U nás je zakázane predávať masove výrobky , hydinu , kapustu/mňam/ kyslé uhorky, plnené papričky atd. atd. Stále keď som v BA tak si nakúpim plný kufor dobrot. A keď nemám cestu do BA tak to istí trh v Miškolci kde je predaj všetký spomínaných dobrot tiež dovolený.
    .....hovor za seba .....

    Musíš aj vedieť , nestačí len chcieť ....

    Kapustu , uhorky ..? Naložené mám , vlastné ...kua ...

    Výrobky - ako som povedal , na Dominikánskom ...pozeraj lepšie ....aj inde sa dá ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.