Zavrieť

Porady

pc kabel medzi cinziakmi - ako na to?

Dobry,

povedzme ze chcem "tahat" sietovy kabel (na LANku) medzi 2 cinzakmi - co za povolenia na to treba? Pozemok to je zrejme mestsky. Uvazujem aj nad wifi, ale to nie je celkom ono.

Ako sa to vlastne robi, ked chce niekto vybudovat siet?

Diky za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    medzi budovami urcite nie kablom!!! rozmyslaj dalej nad wifi

    peanut je offline (nepripojený) peanut

    peanut
    Datove siete sa predsa buduju vo velkych mestach. Moja otazka znie, ako sa to robi - co sa tyka legislativy / povoleni.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Povolenie netusim, ale URCITE by som to riesil ako WiFi. V principe by si to mohol urobit po suhlase vlastnikov v oboch panelakoch. Ale oficialna cesta bude urcite trnista

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Kablom by to bolo urcite lepsie/istejsie (co sa tyka kvality, rychlosti) a zrejme aj cenovo, pokial nechces tahat opticky kabel.
    Tiez odporucam, radsej to ries wifi, vysoko smerovymi antenamy a nejakymi Nkokovymi APeckami

    peanut je offline (nepripojený) peanut

    peanut
    Praveze mi zalezi na tej rychlosti a kvalite, opticke kable nie, ale gigabitovu LAN ano. A to wifi nedokaze.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Jak tu uz niekto spomenul, treba kontaktovat majitela budov (zrejme bytove druzstvo) a asi je potrebne to oznamit aj uradu (alebo napis na telekomunikacny urad, co potrebujes s pravneho hladiska).
    Chces tam tahat cat5 ?

    peanut je offline (nepripojený) peanut

    peanut
    cat5 - chcel by som;
    majitelia budov = vlastnici bytov = ludia, co tam byvaju = ziadny problem

    skor som chcel vediet, ako to je medzi cinzakmi - majitel musi byt asi mesto, nie?

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    už som videl a aj vidím pár káblov medzi činžiakmi aj na činžiakoch a nikto od nikoho nič nežiadal a nie sú problémy, chceš zosieťovať činžiaky?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No to ja neviem .....
    Z technickeho hladiska si zabespec tuto siet prepatovkami pred switchom a drot s ftp kabla pripoj na eqipot. pripojnicu, ak je v dome starsi rozvod a eqip. pripojnica tam nieje tak aspon na PEN vodic, aby sa predislo atmosferickym prepatiam, ktore sa mozu naindukovat na kabel ktory je v exterieri.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    viktorviktor Pozri príspevok
    už som videl a aj vidím pár káblov medzi činžiakmi aj na činžiakoch a nikto od nikoho nič nežiadal a nie sú problémy, chceš zosieťovať činžiaky?
    Inak aj ja to bezne vidim

    peanut je offline (nepripojený) peanut

    peanut
    viktorviktor Pozri príspevok
    už som videl a aj vidím pár káblov medzi činžiakmi aj na činžiakoch a nikto od nikoho nič nežiadal a nie sú problémy, chceš zosieťovať činžiaky?
    Presne tak.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    netreba robit s toho velke halo. Digi natahala kablov (fakt ako v bangladezi). Ty budes tahat jeden kabel, ktory mozno zo zeme ani nebude vidiet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.