Zavrieť

Porady

Medzinárodné právo obchodné - poraďte

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s otázkou na skúšky. Materiály nemáme žiadne. Hľadala som na internete od rána, ale nenašla som naozaj nič k otázke. Ak viete, kde by bola odpoveď na moju otázku, prosím dajte mi odkaz alebo nejaký tip.
Otázka znie: Práva a povinnosti predávajúceho a kupujúceho
Ďakjem moc za akékoľvek rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    a čo tak napr. Obchodný zákonník, od § 729 upravuje záväzky v medzinárodnom obchode, ďalej dodacie podmienky upravuje Dohovor CMR, incoterms...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Myslím, že tu sa toho dá nájsť dosť (od bodu 62): http://nechodimnaprednasky.sk/prednaska/2631/mps.doc . Je tam presne to, čo hľadáš.
    Naposledy upravil JankaO : 13.12.09 at 09:46

    mlynkarka je offline (nepripojený) mlynkarka

    mlynkarka
    Prave som to tu vyhladala, dakujem. Ja som davala stale do vyhladavaca Medzinarodne obchodne pravo a nevedela som, ze aj medzinarodne OP upravuje obchodny zakonnik. A teraz som nasla este jeden zdroj, nejaky dohovoro OSN vo Viedni. Prijala ho aj SR a CR, akurat tam je zas nieco ine, tak neviem odkial to mam cerpat. Nevadi, nejako to dam dokopy.Díky

    Medzinárodné právo obchodné - poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.