Zavrieť

Porady

Novy NB + Win 7 + Internet

Syn si vymodlil na vianoce NB a ja mam teraz obavy, ci budem schopny mu ho hned spojazdnit.
NB je od Asusu a ma mat nainstalovany Win 7.
Kto vie nech poradi co robit.
Mozeme hned ten NB pouzivat, ci sa treba prihlasit na inet a zadat nejake cislo ci inak verifikakovat na pravost Win.
Pripojenie na inet uz mam vyriesene cez ruter Air Live 1000R - dufam ze staci len zapojit kabel do NB a mozeme sa pripajat, ci treba aj tam nieco nastavovat.
Vopred vdaka za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Z technickeho hladiska, by malo stacit pripojit NB k routeru a mal by fungovat. Pokial nemas vypnuty v routery DHCP server, tak NB by mal s DHCP servera dostat IP adresu, masku a branu (v NB musi byt zapnuty DHCP klient (co by defaultne malo byt)). Ak su tieto podmienky splnene, tak NET by mal hned fungovat.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    je mozne ze pri prvom spusteni ntb, prebehne nejake nastavovanie, zvolenie uzivatelskeho mena atd... netreba sa zlaknut a nechat to prebehnut az kym sa win nespusti

    neviem akym sposobom to ma asus presne riesene, stalo sa mi uz ale pri HP ze ludia zbadali napis konfiguracia,ntb rychlo vypli a win sa z toho uz nespametal, bolo potrebne kompletne recovery

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Dakujem za odpovede, to by bol prieser dokazit novy nb hned pod stromcekom.
    Ja s tym nemam skusenosti, ale na par forach som cital zufale pribehy o aktivacii Whisty, napajani na net a stahovani nejakych packov a potvrdzovani atd - az to musel riesit servis. Toz neviem Win 7 je nove a zatial som sa k nicomu podobnemu nedoatral a tak dufam ze to bude fungovat.
    Ak nie tak 24-12-2009 o 1830 som tu. :>D

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    kergulaan Pozri príspevok
    Ak nie tak 24-12-2009 o 1830 som tu. :>D
    No neviem ci tu niekto o takomto cas bude
    Radsej by si mal este pred vianocami urobit take opatrenia, aby vsetko fungovalo (zapnut NB, urobit prvotne nastavenie a pripojit k routeru, ci funguje NET). Potom to znova zabalit atd ....

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    No neviem ci tu niekto o takomto cas bude
    Radsej by si mal este pred vianocami urobit take opatrenia, aby vsetko fungovalo (zapnut NB, urobit prvotne nastavenie a pripojit k routeru, ci funguje NET). Potom to znova zabalit atd ....
    No to je vsetko pekne, ale NB este nemam, cakam kedy ho "jezisko" doda. Samozrejme ze to vyskusam podla tvojho navodu i ked neviem ci to je najlepsia moznost, co ked to pokaslem pred vianocami a pod stromcekom bude nefunkcny NB.
    Ked na to nesahnem, tak aspon to bude radost ze to funguje po spusteni...... :>D

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Nechcem zakladať novú tému tak sa pýtam tu. Ak otváram na ntb stránku zoznam.sk tak mám v pozadí zvislé farebné pruhy. Na iných stránkach sa to nezobrazuje a stalo sa mi to dnes prvýkrát.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Maruška54 Pozri príspevok
    Nechcem zakladať novú tému tak sa pýtam tu. Ak otváram na ntb stránku zoznam.sk tak mám v pozadí zvislé farebné pruhy. Na iných stránkach sa to nezobrazuje a stalo sa mi to dnes prvýkrát.
    Aj mne sa zobrazujú tie pruhy.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Konecne ma byt objednany vianocny NB dodany - kuriernou sluzbou.
    Kto ma skusenosti z nakupom cez internet, nech mi poradi:
    - mam balik rozbalit a pozriet ci je tam NB priamo pred kurierom.
    - co v pripade nejakych nezrovnalosti, poruchy

    NB uz je vyplateny, nejedna sa o dobierku
    Dakujem
    Naposledy upravil kergulaan : 13.01.10 at 05:29

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    kergulaan Pozri príspevok
    Konecne ma byt objednany vianocny NB dodany - kuriernou sluzbou.
    Kto ma skusenosti z nakupom cez internet, nech mi poradi:
    - mam balik rozbalit a pozriet ci je tam NB priamo pred kurierom.
    - co v pripade nejakych nezrovnalosti, poruchy

    NB uz je vyplateny, nejedna sa o dobierku
    Dakujem
    Po skúsenostiach s objednávaním cez internet Ti odporúčam balík rozbaliť pred kuriérom (neviem, či bude ochotný - prípadne si pozri podmienky daného obchodu na ich stránkach - že ako prevziať zásielku). Ak však bude obal viditeľne poškodený, trvaj na tom, že balík rozbalíš v prítomnosti kuriéra, aby ste hneď spísali prípadné škody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.