Zavrieť

Porady

Stále PHM

Asi tomu nerozumiem, ale keď mám s odberateľom dohodu, že mi platí za dopravu kilometrovné 0,30 € a ostatné jazdy účtujem podľa zákona 0,183€, mám zaevidovať do knihy jázd aj tie odberateľské? Tak ako, alebo koľko mám zaúčtovať? Auto nie je v podnikaní. Mám z toho guláš. Účtujem v programe Alfa, a ten mi ponúka výpočty, lenže potom mi to nijako nepasuje. Poradíte?
Ďakujem Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Neviem či som to dobre pochopila, ale myslím, že si mýliš dve veci. To, že Tebe zrejme na základe nejakej zmluvy platí Tvoj odberateľ , na to by som vystavila faktúru a to je Tvoj príjem. Ale čo mu vlastne faktúruješ , dopravu na základe ŽL, príp. konc. listiny ? Ja si myslím, že ak vykovnávaš autodopravu mala, by si mať auto zaradené vo firme, neúčtovať základnu sadzbu na km tzv. kilometrovné. To môžeš ako zamestnanec, príp. živnostník ale len na pracovné cesty a nie priamy výkon podn. činnosti . / ako napr. taxi, dopravca /.

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    Nie, nevykonávam autodopravu, ale keď máme objednávku na vykonanie nejakej práce, tak je potrebné pozháňať materiál a podovážať to tam. A niekedy je treba nabehať aj viacej kilometrov. A todávam do faktúry, ako počet najazdených kilometrov, defakto zaobstarávacie náklady. Lenže ja musím vystaviť CP, nie?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Sú to dve rôzne veci:
    1. Tvoje náklady - všetky jazdy autom podľa CP prerátané na paušálne náhrady
    2. Tvoje príjmy - to čo vyfakturuješ odberateľovi

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    prosím poradíte aj mne s PHM,?

    szčo platca dph v ju :
    - má auto v podnikaní a tankovanie phm dávam celý rok ako základ dane = VOZD v členení výdaj za materiál / phm a dph uplatňujem v kvartálnom hlásení.

    - teraz na konci roku by sa mala urobiť tabulka a podľa počtu najazdených km podľa prepočtu priemernej spotreby mi vyjde, že najazdil x km za y litrov PHM a teda tam nejakých pár litrov zostane v nádrži.

    - ako to urobiť teraz pri dph za 4q/09??
    - na konci roku dať mínusovou sumou adekvátny základ dane = phm čo zostane nespotrebovaná podľa počtu km a zároveň dať aj minúsom adekvátnu sumu dph podľa zostatku ??
    - alebo to môžem brať tak, že aj z minulého roka tam predsa niečo zostalo a vtedy mu to tak nerobili len uplatnili celú výšku v základe aj v dph???

    ten zostatok tam bude naozaj maličký

    prosím ako dať mínusom ten rozdiel aj do VOZD aj do dph alebo môžem uplatniť aj za 4Q/09 celú sumu, veď sa to zase spotrebuje v 2010 roku.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    veronkaj Pozri príspevok
    prosím poradíte aj mne s PHM,?

    szčo platca dph v ju :
    - má auto v podnikaní a tankovanie phm dávam celý rok ako základ dane = VOZD v členení výdaj za materiál / phm a dph uplatňujem v kvartálnom hlásení.

    - teraz na konci roku by sa mala urobiť tabulka a podľa počtu najazdených km podľa prepočtu priemernej spotreby mi vyjde, že najazdil x km za y litrov PHM a teda tam nejakých pár litrov zostane v nádrži.

    - ako to urobiť teraz pri dph za 4q/09??
    - na konci roku dať mínusovou sumou adekvátny základ dane = phm čo zostane nespotrebovaná podľa počtu km a zároveň dať aj minúsom adekvátnu sumu dph podľa zostatku ??nie
    - alebo to môžem brať tak, že aj z minulého roka tam predsa niečo zostalo a vtedy mu to tak nerobili len uplatnili celú výšku v základe aj v dph???

    ten zostatok tam bude naozaj maličký

    prosím ako dať mínusom ten rozdiel aj do VOZD aj do dph alebo môžem uplatniť aj za 4Q/09 celú sumu, veď sa to zase spotrebuje v 2010 roku.celú sumu
    Pozri v texte.
    Má nárok na uplatnenie celej DPH. Iné by bolo, keby auto používal aj na súkromné účely.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    nema niekto nejaku dobru tabulku kde sa zadaju km a priemerna spotreba auta pripadne km a vyjde nejaky dobry vysledok ci je v norme alebo v nadnorme diky

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    zuzanna Pozri príspevok
    nema niekto nejaku dobru tabulku kde sa zadaju km a priemerna spotreba auta pripadne km a vyjde nejaky dobry vysledok ci je v norme alebo v nadnorme diky

    Skús pohľadať v sekcii "Tlačivá" a zadaj si kľúčové slovo napr. PHM a vyhľadá Ti všetky tabuľky. Určite niečo nájdeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.