Zavrieť

Porady

Obchodný podiel a zmeny v OR

Dobrý deň ,
prosím Vás o radu, lebo neviem ako na to.

Dvaja spoločníci a zároveň aj konatelia predali svoj obchodný podiel v s.r.o. ešte v roku 2003 a vtedy prestali byť aj konateľmi. Do dnešného dňa nie sú tieto zmeny vykonané v OR, nakoľko nie je dobrá komunikácia medzi nimi. Neviem ako to čo najjednoduchšie vyriešiť, kto mal podať návrh na vykonanie zmien v OR - noví konatelia alebo pôvodní?Spoločnosť je nefunkčná, len vedená papierovo. Aké postihy môžu očakávať pôvodní spoločníci-konatelia?
Prosím Vás o radu, nakoľko je tu aj zmena ZI na EURÁ? Čo robiť?
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusan13 je offline (nepripojený) dusan13

    dusan13
    Odporúčam papierovo veci pripraviť tak, aby medzi zmenou konateľa a návrhom na zápis zmien nebol dlhší časový úsek ako 30 dní. Spoločnosť môže v opačnom prípade očakávať pokutu až do 3330 €. Ja by som tiež spojil zmenu konateľa so zmenou na EUR. Návrh podávajú noví konatelia.

    limesa je offline (nepripojený) limesa

    limesa
    Dobrý deň,
    ďakujem za odpoveď a ak som dobre porozumela, tak:

    papierovo ukončiť funkciu konateľa a aj vyhotoviť novú zmluvu o prevode obchodného podielu?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    limesa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ďakujem za odpoveď a ak som dobre porozumela, tak:

    papierovo ukončiť funkciu konateľa a aj vyhotoviť novú zmluvu o prevode obchodného podielu?

    áno, pochopila si to dobre - kvôli hroziazej pokute odignorovať zmeny z r. 2003, ktoré neboli podané a zapísané v OR a všetky zmeny urobiť aktuálne + premenu z SKK na €

    Obchodný podiel a zmeny v OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.