Zavrieť

Porady

zateplenie, rada

chcel by som na jar začať so zateplením dvojposchodoveho 35 ročného rodinneho domu.Má 34 cm porobetonové mury omietnutý hrubý brizolit.okná som vymenil plastové tento rok.Je podpivničený s pivnicou na povrchu.Tam su drevené eurookná.Predtým boli všade staré kasnové okná.Už na jesen mi začali rosit okná a teraz ako začalo mrznúť mi až tečie z okien voda na parapety a to mám vnutornu teplotu 22-23 stupnov.Už sa ukázal aj mokrý roh na severovýchodnej strane bytu.rozmýslam kupit domový odvlhčovač.Nastavím si 45 percent a udržuje.Vetranie nepomáha.Ale k otázke.Čo sa stane ked nechám na zatepleni pod strechou vetracie otvory s mriežkami v polystyréne?Aspon každe 2m okruhla 8cm mriežka.Videl som už strhnutý polystyrén po 10 rokoch bola medzi stenou a polystyrénom plesen.Tak ja by som to chcel nechat takto odvetrať.
Naposledy upravil arizona : 17.12.09 at 14:41
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

"Asi" by si mohol precitat par diskusii o zateplovani a rosnom bode, potom v tom budes mat jasnejsie (nie jasno, len mierne jasnejsie)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

S tým zateplením by som sa v tomto prípade moc neponáhľal. Môžeš si urobiť viac škody, ako osohu. Podľa toho, čo píšeš, tak máš vysokú relatívnu vlhkosť, ktorú vetraním nejde odstrániť. To znamená, že máš nejaký zdroj vlhkosti. Neodizolovaná stavba, botanická záhrada v podobe kvetov... V prvom rade si kúp vlhkomer, aby si vedel na čom si. Skús popísať, akým spôsobom vetráš.
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

Vetrám tak že spravím doslova prievan okná dokorán.ale to je zas na ukor teploty lebo potom mám aj 19 stupnov.Je mi jasné že mám nad parapetou studenú kapsu.spravil som aj 10 cm otvory do parapety aby prudil vzduch od radiátora.cez den sa to zlepšilo ale v noci ked už tak nekurim mám 5-8 cm zarosené okná.v byte aj sušíme prádlo ale to robí snád každý.Zvonka nemám ešte hotove špalety je to len zapenené.chcel som vedieť názor na tie vetracie otvory pod strechou na polystyrénovej fasáde.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepíšete aký tip strechy máte na dome.Budem predpokladať že ,,rovnú" asfalt alebo falcovaný plech.Na tieto strechy sa v tej dobe keď sa stavali domy týchto tipov robilo zateplenie zo škvárovej vrstvy alebo plynosilikátových tvárnic( s tých istých máte asi aj obvodové murivo).V tom prípade tie vetracie otvory musíte bezpodmienečne zachovať.Slúžia ,ako odvetranie strechy.Ak ich zapcháte tak plynosilikát( alebo škvára) ,ktorý sa nachádza pod IPOU navlhne .Z toho dôvodu prestane plniť svoju tepelnoizolačnú funkciu.Ak zvlhne tak aj zmrzne,ak zmrzne tak sa rozpadne,ak sa rozpadne nebude na ňom držať IPA ak nebude mať ipa na čom držať ,tak ju odfúkne prvý silnejší vietor.Toto je otázka asi troch štyroch rokov.
Tie otvory pri zateplovaní musíte zabezpečiť a prerobiť tak aby sa vlhkosť ,ktorú majú odvádzať nedostala do priestoru medzi polystyrén a obvodové murivo.Treba tam prevŕtať otvor pre novodurovú trubku.
Prípad takého domu ,ako máte vy poznám .Asi vás nepoteším ,ale ak bude taká tuhá zima ,ako minulý rok, tak sa pripravte na dočierna zaplesnené steny.Hlavne na poschodí v oblasti vencov a prekladov nad oknami.
Rosným bodom si zbytočne nazaťažujte hlavu.Radšej začnite hľadať kvalitných majstrov na zateplenie.
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

toto ste trafili klinec po hlavičke.je tam ipa pod ktorou sa už rozpadáva beton,lebo skvára nie je vôbec odvetraná.mám prichystany glasbit na jar idem na to.budem robit vetracie komíny na streche.ohladom tej fasády som mal na mysli vetracie otvory proti vlhkosti medzi stenou a polystyrénom.Aby to nebolo zadusené.niečo ako odvetranú fasádu z polystyrénu.Viem že to znie blbo ale videl som to v zahraničí.na spodu ako je štartovacia lišta su akoby nasávacie otvory a hore pod strechou boli tiež aby bol odvetraný priestor kde je lepidlo.ked to rozoberieme-vlhkost z bytu,ktorá prejde obvodovou stenou von ostane v tom priestore.ked sa to nasýti vlhkostou do určitého bodu tj.rosného.stena už nezoberie viac a polystyrén nepustí von.budem asi na tom istom.ostane mi to na oknách a v rohoch.je to len moja myslienka možno zlá preto som zvedavý na vaše názory.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak idete meniť strechu tak tie odvetracie komíny sú výborné riešenie.Ak máte možnosť tak ne streche nešetrite a čo najviac ju zateplite.
Niečo čo stojí za prečítanie:
http://www.baumit.com/baumit/sk/main...96/index.shtml

http://www.baumit.com/imperia/md/con...redpis_kzs.pdf obrázok 4.7
http://www.baumit.com/sk/main6/sub2/09828/
http://www.klinkercentrum.cz/cs/odvetrana-fasada/
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

patys tu odvetravaciu medzeru mate ako na mysli - stena,medzera,EPS?Ak to chcete takto urobit tak to nerobte,nema to ziadny efekt a zbytocne zaplatite za izolaciu.
odvetrana fasada sa robi z miner.vlny a nie z EPS.
1.Odstranit povodcu vlhkosti

2.Odstranit purpenu a vypenit nanovo,lebo ta stara uz je znicena UV ziarenim a potom hned omietnut.

3.Zateplit strechu

4.Tu fasadu si dajte zratat ci sa to vobec oplati zateplovat,a ak aj tak chcete zateplity ako chcete vyriesit ostenia okien?Dvojkou EPS to nevyriesite.

5.Okna mate dobre osadene?Mozno blba otazka ale ta voda na oknach je zkondenzovana para a dobre osadene okna by to nemali robit pri 22-23 stupnov v interiery.Mozno ta zdegradovana purpena neplni svoju funkciu a chlad ide cez nu a taha sa sklom a sposobuje kondenz
Naposledy upravil vladoziak : 15.12.09 at 11:44
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

mám na mysli medzeru medzi stenou a EPS.Nie je to predsa nalepené tesne na fasáde.je to vlastne hrúbka lepidla.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na oknach moze voda kondenzovat a tiect aj ked bude dom neviem ako zatepleny. Proste na dvojske je velka pravdepodobnost, ze tam bude kondenzovat.. ved ked je vonku -10 tak kolko asi bude na druhej strane dvojskla ked cele okna ma 2cm sirku?
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

EPS na stenu sa lepi po obvode neprerusene +3 buchty do stredu,takze vzduch ostane uzavrety,ked bude medzera medzi stenou a EPS bude tam prudit vzduch a ochladzovat stenu a izolacia nebude mat skoro ziaden efekt
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

Vonkajsie ostenie,nadpražie aj pod parapetou chcem riesiť 25 styrodur s tmelovým napojením na rám.Ked vynechám vetracie otvory môžem kombinovať ked dám aspon jeden rad pod strechou na fasádu minerálnu vlnu?
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Výmenou okien Ste odbúrali prirodzené vetranie netesnosťami.Je to úplne bežná choroba po výmene plastových okien a riešiť alebo aspoň znížiť sa dá len dôsledným regulovaním vnútornej vlhkosti (kvety, prádlo, varenie, počet ľudí, odvlhčovače,...) alebo lepšími oknami(trojsklo je takmer riešenie). Jednoducho pri určitej relatívnej vlhkosti je teplota kondenzovania vody zo vzduchu vyššia ako teplota vnútorného povrchu okenného skla.Stena bude vlhnúť z toho istého dôvodu, kým nebude tak zateplená,aby sa na jej chladnom povrchu nekondenzovala voda, hlavne v zle vetraných miestach v rohoch alebo za nábytkom.
O zateplení by Ste nemali uvažovať v polohe áno-nie, ale len o hrúbke, lebo tá stena je jasný signál.
Naposledy upravil evula0 : 15.12.09 at 12:32
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patys Pozri príspevok
mám na mysli medzeru medzi stenou a EPS.Nie je to predsa nalepené tesne na fasáde.je to vlastne hrúbka lepidla.
V názore na to či odvetrávať priestor medzi stenou a polystyrénom nieje technický doriešený.Ak sa zíde 100 odborníkov tak sa nezhodnú.Je to doslova hop alebo trop.Čo sa týka toho ,že ste to videli v Nemecku.Predpokladám ,že ste videli len mriežku ,ale nie to čo je pod ňou.A práve to je dosť drahé.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patys Pozri príspevok
Vonkajsie ostenie,nadpražie aj pod parapetou chcem riesiť 25 styrodur s tmelovým napojením na rám.Ked vynechám vetracie otvory môžem kombinovať ked dám aspon jeden rad pod strechou na fasádu minerálnu vlnu?
Ak sa tam bude tvoriť vlhkosť tak tá vlna splesnivie.Navyše sa takáto kombinácia materiálov nemusí vyplatiť .Môže to praskať a určite sa to bude farebne deliť.

http://translate.google.sk/translate...3Dsk%26tl%3Dde
Naposledy upravil 220870 : 15.12.09 at 12:46
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

A striedanie hrubky EPS?chcem trochu jednoduchu hladku fasádu 12m*9m rozčlenit aby to lepsie vyzeralo tak že dám 3/4 plochy 50 EPS a zvyšok 1/4 80EPS.Čiste len z estetickeho hladiska aby to nebolo také fádne.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

patys Pozri príspevok
A striedanie hrubky EPS?chcem trochu jednoduchu hladku fasádu 12m*9m rozčlenit aby to lepsie vyzeralo tak že dám 3/4 plochy 50 EPS a zvyšok 1/4 80EPS.Čiste len z estetickeho hladiska aby to nebolo také fádne.
to je najhorsie riesenie ake ste mohli napisat 50 aleb 80 EPS,potom budete mat pod tym to co ste pisali o tom strhnutom polystyrene,o menej ako 10 cm neuvazujte a skor od 12 cm
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patys Pozri príspevok
A striedanie hrubky EPS?chcem trochu jednoduchu hladku fasádu 12m*9m rozčlenit aby to lepsie vyzeralo tak že dám 3/4 plochy 50 EPS a zvyšok 1/4 80EPS.Čiste len z estetickeho hladiska aby to nebolo také fádne.
Neni prolem.Len by som doporučil skôr o pár centimetrov väčšiu hrúbku polystyrénu.Tie kockové domy boli fakt otrasné.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

patys Pozri príspevok
mám na mysli medzeru medzi stenou a EPS.Nie je to predsa nalepené tesne na fasáde.je to vlastne hrúbka lepidla.
nalepené to má byť tesne, ked tam necháš vzduchovú medzeru a ešte ju budeš odvetrávať tak ti ten polystyrén nebude plniť izolačnú funkciu ale iba estetickú, čili budeš mať iba nový vzhľad domu ale starý účet za plyn. odvetraná fasáda má tú odvetranú medzeru trochu dalej a nie medzi stenou a izolantom.
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

chcem ešte spravit prístrešok pre auto.ako sa potom rieši upevnenie drevených hranolov na fasádu.Mám na mysli ked ukotvím hranol pozdlž alebo kolmo na stenu treba ho tiež obalit EPS alebo nie.A ked ho budem stavať po zateplení,vyrežem 10 cm drážku nebude vadiť ked naruśím tú EPS fasádu?
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Hranol ukotvit bodovo,t.j.navrtat stenu cez EPS a osadit hmozdiny.Naskrutkovat nejake dlhsie zavitove tyce a navrtany hranol osadit na tieto tyce tak aby medzi hranolom a stenou ostal EPS,upevnit maticami,pod matice cim najvacsie podlozky aby sa matice nezaryli do dreva,dufam,ze sa to sa pochopit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať