Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru dohoda vs. zrusenie prac. miesta

Dobrý deň.

Zamestnávateľ má subjektívne dôvody na to, aby spravil všetky legálne kroky k ukončeniu pracovného pomeru so mnou.
V rozhovore mi boli oznámené 2 ultimatívne riešenia:
1. Dohoda o ukončení prac. pomeru k 31.1. a odstupné vo výške 3 priem. mesačných miezd
2. Zrušenie môjho pracovného miesta a z toho vyplývajúcu výpoveď a 2-mesačnú výpovednú dobu a 2-mesačné odstupné.

V princípe by som od 1.1. mal výhody takmer rovnaké (1x plat + 3x mes. odstupné vs. 2xplat + 2x mes. odstupné), avšak kvôli odvodom sa prikláňam k verzii ostať 2 mesiace v zamestnaní a potom mať 2-mesačné odstupné. T.j., aby so mnou bol rozviazaný prac. pomer výpoveďou pre nadbytočnosť.
Zámerom zamestnávateľa je moja náhrada, takže "zrušenie prac. miesta" bude iba naoko a od mája by nastúpil môj nástupca.Navyše riešenie považujem za špekulatívne a bolo by napadnuteľné na súde.

V prípade výpovede by som sa mohol stať "obeťou" prehnaných nárokov na moju prácu a s tým súvisiacou hrozbou okamžitého skončenia prac. pomeru...

Vedeli by ste mi odporučiť, aký postoj by som mal zaujať, aby to bolo pre mňa najvýhodnejšie?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukoncenie pracovneho pomeru dohoda vs. zrusenie prac. miesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.