Zavrieť

Porady

tip na malovanie flaskoveho stropu?

dobry den,
ma niekto dobry tip ako namalovat flaskovy strop? postup malovania mi je samozrejme znamy, zaujima ma len ci nema niekto nejaku osvedcenu fintu ako si mam natiahnut ciaru podla ktorej oddelim farbu na strope(bielu) od farby na stene ( kremova), rozmyslal som, ze podla vodovahy, ale je to starsi dom a zatial je tam vsetko krive, tak ma napadlo, ze sa moze stat, ze kym dojdem od zaciatku po niec tak budem mimo aj par cm.. chcel by som to mat takych 10-15cm od stropu..

diakujem

stano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Ja by som si asi namerala rovnakú vzdialenosť od stropu v rohoch miestnosti a použila ten farebný kriedový špagát. Neviem ako sa to volá. Napne sa, pustí... a je namaľovaná rovná čiara.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    haluz33 Pozri príspevok
    dobry den,
    ma niekto dobry tip ako namalovat flaskovy strop? postup malovania mi je samozrejme znamy, zaujima ma len ci nema niekto nejaku osvedcenu fintu ako si mam natiahnut ciaru podla ktorej oddelim farbu na strope(bielu) od farby na stene ( kremova), rozmyslal som, ze podla vodovahy, ale je to starsi dom a zatial je tam vsetko krive, tak ma napadlo, ze sa moze stat, ze kym dojdem od zaciatku po niec tak budem mimo aj par cm.. chcel by som to mat takych 10-15cm od stropu..

    diakujem

    stano
    pamätám si, že maliar s pomocníkom natiahol kriedový špagátik a šprnkol ním a linku prispôsobil tak, aby čiara nekričala, že je stena krivá.

    haluz33 je offline (nepripojený) haluz33

    haluz33
    to s tym spagatom je dobry tip, viem presne aky myslite, zaujimalo ma skor ako odmeram tie body, ale teraz ma napadlo ze pomocou dvoch uholnikov by to snad malo ist

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Značkovacia šnúra.Kúpite v každom Tescu.http://www.lorencic.sk/tesarske-uhol...ury_01-7_3.htm
    Flaškový strop
    Ale s tými spojmi to aj tak nieje také jednoduché.Podľa čiary musíte nalepiť krepovú pásku a až potom maľovať.A veľmi opatrne.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    220870 Pozri príspevok
    Značkovacia šnúra.Kúpite v každom Tescu.http://www.lorencic.sk/tesarske-uhol...ury_01-7_3.htm
    Flaškový strop
    Ale s tými spojmi to aj tak nieje také jednoduché.Podľa čiary musíte nalepiť krepovú pásku a až potom maľovať.A veľmi opatrne.
    Ak nalepíte pásku na starú klasickú maľovku pravdepodobne ju odtrhnete aj spáskou, linky sa ťahajú podľa pravítka kvalitným zviazaným štetcom... Môj bratranec-podnikateľ tvrdí, že maľovať vie každý somár, potom to tak aj vyzerá.

    tip na malovanie flaskoveho stropu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.