Zavrieť

Porady

Zamestnanie rodinného príslušníka na dohodu

Dobrý deň,mám taký problém...
Som dobrovoľne nezamestnaná a chcem vedieť či môžem pracovať u manžela na DOHODU? Manžel je SZČO .
Pracovala by som len pár dní v mesiaci. ( 10 dní )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pappka Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám taký problém...
    Som dobrovoľne nezamestnaná a chcem vedieť či môžem pracovať u manžela na DOHODU? Manžel je SZČO .
    Pracovala by som len pár dní v mesiaci. ( 10 dní )
    ano môžeš. Ak by si bola dôchodkovo poistená, nepotrebuješ u manžela žiadnu dohodu (pravda, ak si nechce znižovať základ dane)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pappka Pozri príspevok
    Aké vysoké dôchodkové poistenie si musím plaťiť ak chcem pracovať u manžela?
    Ak si dobrovolne nezamestnaná, nie si dôchodkovo poistená. Preto ťa manžel musí prihlásiť v SP ako dohodára. Dôchodkové poistenie dohodári neplatia, zamestnávatel (tvoj manžel - za teba zaplatí len úrazové a garančné poistenie).
    Obdobie, v ktorom budeš pracovať na dohodu sa ti nezapočítava do dôchodku, ani nemáš nárok na nemocenské v prípade PN-ky.

    Ak by si chcela byť dôchodkovo poistená, musí ťa manžel zamestnať na pracovnú zmluvu (môže byť aj na skrátený prac.úväzok). Odvody, ktoré bude za teba platiť sú však podstatne vyššie.

    Zamestnanie rodinného príslušníka na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.