Zavrieť

Porady

Alfa program

Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 15.12.09 at 21:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoi Pozri príspevok
    Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.
    máš demoverziu ALFY alebo ostrý program ?

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    CHYBA 67. # (Záväzky - DPH)
    ! Záväzok má mať 2 väzby na evidenciu DPH a má len 1 väzbu.
    ? Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivana Š Pozri príspevok
    CHYBA 67. # (Záväzky - DPH)
    ! Záväzok má mať 2 väzby na evidenciu DPH a má len 1 väzbu.
    ? Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu.
    Ako súvisí VF so záväzkami ?

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    zoi Pozri príspevok
    Dobrý večer,učím sa ALFA program a málo mu rozumiem.Napr. ako správne nahodiť VFA v českých korunách,aby mi ju zaevidiovalo aj do DPH a ešte aby sa mi aj dala vytlačiť? Nahodila som ju do evidencie faktúr a pri kontrole zaúčtovania mi ju vysvietilo červenou farbou ako chybu č.67.Može mi niekto presne v bodoch napísať správny spôsob zaevidovania a ako ju vytlačím ? Ďakujem.
    Ja som ako prvé hľadala, čo je chyba č. 67

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    samozrejmä mám ostý program.Ako mám tú chybu odstrániť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoi Pozri príspevok
    samozrejmä mám ostý program.Ako mám tú chybu odstrániť?
    Máš správne zadaného partnera v adresári, že ide o české IČ DPH ?

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    Aby som to upresnila ,ja som automatickú opravu spustila ,ale pri
    kontrole účtovania to stále bolo označené červeným.Niečo robím zle,preto by som potrebovala ten postup. Vďaka

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoi Pozri príspevok
    zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?
    tak riešime došlú alebo vystavenú zahraničnú faktúru ? V prvom príspevku máš skratku VFA

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    podľa mňa došlú, lebo ako skúšam v alfe, neviem faktúru vystaviť v českých korunách, len v EUR

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivana Š Pozri príspevok
    podľa mňa došlú, lebo ako skúšam v alfe, neviem faktúru vystaviť v českých, korunách, len v EUR
    zrejme na to bude treba dokúpiť samostatný modul. Lebo ja som potrebovala zaevidovať BU v CZK a tiež sa mi to nedarilo. Na infolinke mi to potvrdili, že si musím dokúpiť valutové pokladnice.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoi Pozri príspevok
    Tak pardon,riešime došlú faktúru.
    Aký typ dokladu si zadala pri evidencii do záväzkov? Treba zadať faktúra EU - tovar alebo služba, sumu v cudzej mene, kurz a potom spustiť prepočet. SW ti urobí samozdanenie, ak ide o tovar ...

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    zoi Pozri príspevok
    zaevidované IČDPH mám správne,nemám faktúru evidovanú v záväzkoch,ale v evidencii DPH je ZD na r.9 a daň na R.10. Ako sa mi zaeviduje táto faktúra do záväzkov?
    Sami? Ten je veľmi nespoľahlivý, musíš to urobiť Ty
    zaevidovať faktúru do záväzkov, podľa Veronikinej rady

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    Tak dobre,ale čo vlastne potrebujem doevidovať?
    Faktúra je v evidencii DPH zaevidovaná na správnych riadkoch,
    ale neprenieslo ju do záväzkov,to je ale čudné že si mám kúpiť
    ďalší modul, to keď budem mať ďalšiu faktúru zasa v inej mene,tak zasa budem musieť niečo dokúpiť?
    Ja ju ale do záväzkov pravdepodobne môžem dohodiť ručne.To som ešte neskúšala. A keď to pôjde tak vlastne nič nemusím dokupovať ale v kontrole účtovania mi to aj tak asi bude hlásiť chybu,lebo sa to neprenieslo automaticky do záväzkov?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoi Pozri príspevok
    Tak dobre,ale čo vlastne potrebujem doevidovať?
    Faktúra je v evidencii DPH zaevidovaná na správnych riadkoch,
    ale neprenieslo ju do záväzkov,to je ale čudné že si mám kúpiť
    ďalší modul, to keď budem mať ďalšiu faktúru zasa v inej mene,tak zasa budem musieť niečo dokúpiť?
    Ja ju ale do záväzkov pravdepodobne môžem dohodiť ručne.To som ešte neskúšala. A keď to pôjde tak vlastne nič nemusím dokupovať ale v kontrole účtovania mi to aj tak asi bude hlásiť chybu,lebo sa to neprenieslo automaticky do záväzkov?
    Faktúra sa eviduje v záväzkoch a prenáša do evidencie DPH (opačný postup som nikdy neskúšala. Vymaž ju z evidencie DPH a zadaj do záväzkov postupom aký som uviedla. Musiš vybrať správny typ dokladu... Menu uvedieš CZK, zadáš kurz evidencie DPH a kurz pohľadávka. Tlačítkom EUR (vpravo) urobíš prepočet do účtovníctva

    Dokúpenie nového modulu je zrejme potrebné pri vystavených faktúrach v cudzej mene. Záväzkov sa to netýka.
    Naposledy upravil veronikasad : 15.12.09 at 21:20

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    Dakujem, zajtra to vyskúšam, už toho mám dnes akurát dosť.
    Dobrú noc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    veronikasad Pozri príspevok
    zrejme na to bude treba dokúpiť samostatný modul. Lebo ja som potrebovala zaevidovať BU v CZK a tiež sa mi to nedarilo. Na infolinke mi to potvrdili, že si musím dokúpiť valutové pokladnice.
    volala som do KROSu, pri vystavovaní VF v cudzej mene nie je potrebné dokúpiť nový modul. Pri zadaní novej faktúry cez tlačítko F7 v pravom dolnom roku si zmeníme menu z EURO na CZK - ak tam táto mena nie je, treba ju pridať.
    Správne nastavenie faktúry do evidencie DPH sa robí cez položky, kde je treba zmeníť sadzbu dane a určiť riadok DPH.
    Potom SW "pýta" kurz a zaradí ju správne do účtovníctva, DPH aj evidencie pohladávok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.