Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva - predavačka, krčmárka

Ahojte... má z vás niekto skúsenosti so zamestnávaním predavačky alebo krčmárky?
Od januára ich berieme do trvalého pracovného pomeru. Neviem, čo všetko im mám dať pri nástupe na podpis... hmotné zodpovednosti... atď. a hlavne aký pracovný čas uviesť do pracovnej zmluvy.
V obchode budú robiť 2 predavačky, otváracia doba obchodu je: pondelok 6.30 – 15.30, utorok – piatok: 6.30 – 17.00, sobota: 6.00 – 11.00.
V reštaurácii budú tiež 2 zamestnankyne a otváracia doba je: pondelok – nedeľa: 10.00 – 22.00.
A čo v prípade, ak by som chcela, aby predavačka robila aj prípadné zastupovanie v krčme – v prípade nutnosti. Musí byť na to druhá pracovná zmluva na novú funkciu a s iným platom?
A ešte jedna otázka: je stanovená minimálna mzda pre predavačku alebo krčmárku, keďže majú zodpovednosť za peniaze v hotovosti?
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Daniela. Pozri príspevok
    Ahojte... má z vás niekto skúsenosti so zamestnávaním predavačky alebo krčmárky?
    Od januára ich berieme do trvalého pracovného pomeru. Neviem, čo všetko im mám dať pri nástupe na podpis... hmotné zodpovednosti... atď. a hlavne aký pracovný čas uviesť do pracovnej zmluvy. 40 hod./týždeň
    V obchode budú robiť 2 predavačky, otváracia doba obchodu je: pondelok 6.30 – 15.30, utorok – piatok: 6.30 – 17.00, sobota: 6.00 – 11.00.
    V reštaurácii budú tiež 2 zamestnankyne a otváracia doba je: pondelok – nedeľa: 10.00 – 22.00. sleduj ich odpracovaný časový fond, resp. bolo by vhodné takto zamestnaným zamestnancom vypracovať pracovné kalendáre. Na ROK 2010 je fond pracovnej doby na celý rok 261 dní = 2088 hod.
    A čo v prípade, ak by som chcela, aby predavačka robila aj prípadné zastupovanie v krčme – v prípade nutnosti. Musí byť na to druhá pracovná zmluva na novú funkciu a s iným platom? Môžeš to riešiť dohodou.
    A ešte jedna otázka: je stanovená minimálna mzda pre predavačku alebo krčmárku, keďže majú zodpovednosť za peniaze v hotovosti? Ja by som ich zaradila do 2., alebo 3. skupiny a ich min. mzda by mala byť 2.st. 369,20€, 3.st. 430,70€.
    fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comVeľmi pekne ďakujem za každú radu.
    odpoveď v texte
    Naposledy upravil mzdarka renca : 16.12.09 at 16:54

    Pracovná zmluva - predavačka, krčmárka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.