Zavrieť

Porady

náklady na večierok

Ahojte,

mali sme firmeny vecierok a neviem si poradit so zauctovanim faktury za obcerstvenie, ktoru sme dostali.

Dakujem za odpoved :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tomyn Pozri príspevok
    Ahojte,

    mali sme firmeny vecierok a neviem si poradit so zauctovanim faktury za obcerstvenie, ktoru sme dostali.

    Dakujem za odpoved :-)
    Daňový náklad to nie je určite.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tomyn Pozri príspevok
    Ahojte,

    mali sme firmeny vecierok a neviem si poradit so zauctovanim faktury za obcerstvenie, ktoru sme dostali.

    Dakujem za odpoved :-)
    513/321 (vrátane DPH)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja by som možno zvolil účtovanie na 528/321, ako os. soc.náklady nedaňové. Večierok pre zamestnancov neviem či splňa charakteristiku účtu 513 - Reprezentačné náklady.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Ja by som účtovala ostatné služby - 518AE nedaňové, petože na 528AE idú soc. náklady vyplývajúce napr. z kolektívnej zmluvy, občerstvenie za zťažených podmienok a pod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ja by som možno zvolil účtovanie na 528/321, ako os. soc.náklady nedaňové. Večierok pre zamestnancov neviem či splňa charakteristiku účtu 513 - Reprezentačné náklady.
    lenkam68 Pozri príspevok
    Ja by som účtovala ostatné služby - 518AE nedaňové, petože na 528AE idú soc. náklady vyplývajúce napr. z kolektívnej zmluvy, občerstvenie za zťažených podmienok a pod.
    práve to apod. vyhovuje aj pre firemný večierok. Boli to predsa prijaté služby pre zamestnancov.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    KEJKA Pozri príspevok
    práve to apod. vyhovuje aj pre firemný večierok. Boli to predsa prijaté služby pre zamestnancov.
    V našej kolektívnej zmluve určite nie sú medzi soc. náklady zahrnuté náklady na občerstvenie na firemnom večierku. Ale v konečnom dôsledku je jedno, či je to na 528 alebo inom účte, dôležité je, že sú to nedaňové náklady. Môj názor.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Náklady na večierok (nebol bližšie špecifikovaný jeho program) si viem predstaviť (obhájiť) účtovanie i na 513 (ak je to obyčajný "čurbes") i na 528 (pokiaľ je to spojený i inými aktivitami...

    Ovšem účtovanie na ťarchu nákladov je iba jednou z foriem financovania takýchto akcií. Ďalšou formou môže byť na ťarchu rozdelenia zisku - pri jeho rozdeľovaní sa môže dopredu vyčleniť časť práve na organizovanie takejto akcie.

    No a treťou možnosťou (diskutabilnou) je úhrada časti nákladov z prostriedkov sociálneho fondu (nad rámec zákonných plnení). V takomto prípade však treba mať na pamäti vyčíslenie prídelu na jedného zamestnanca (napr. vo výške 15€) a jeho následného zdanenia.

    P.S. Firemný večierok nemá byť prečo obsiahnutý v kolektívnej zmluve - je to dobrovoľné plnenie firmy bez akejkoľvek nárokovateľnosti...
    cinky16 cize uctovat 528/321 nedanovo v celej sume bez naroku odpoctu dph, je to este stale aktualne?

    náklady na večierok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.