Zavrieť

Porady

Apacer MegaSteno AT020 - aké karty číta?

Chcem si kúpiť čítačku pamäťových kariet Apacer MegaSteno AT020 (http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;15675) , ale neviem nikde zistiť, akú najväčšiu kartu prečíta. V popise píšu že aj SDHC, ale v obchode mi povedali že to SDHC nečíta. Na internete som tiež nič nenašiel, všade je skopírovaný ten istý popis. Ak máte s touto čítačkou niekto skúsenosti, tak sem s nimi. Tiež by ma zaujímalo, či je USB2, to tiež nikde nepíšu, ale v dnešnej dobe by to malo byť samozrejmosťou, no nie?


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    vsade pisu ze cita SDHC. Zober do obchodu nejaku SDHC kartu a vyskusaj. Pripadne ak to je na obale napisane a nebude ti to citat HC karty, tak to mozes vratit.
    USB2.0 myslim ze urcite, a ak je to nie nejaka stara citatcka, tak podporuje aj HC karty.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Mám presne takú istú čitačku a zatial zjedla všetko. Najväčšiu kartu mám 32 Gb SDHC. A nemá s ňou problém. Myslím že som ju kúpil v sharku asi pred pol rokom.
    S tým USB2 neviem, myslím že akú karty dám tak rýchlo číta ( Clas 2, 4, 6).
    Naposledy upravil jojom : 18.12.09 at 12:01

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    pistik71 Pozri príspevok
    vsade pisu ze cita SDHC. Zober do obchodu nejaku SDHC kartu a vyskusaj. Pripadne ak to je na obale napisane a nebude ti to citat HC karty, tak to mozes vratit.
    To bude menší problém, momentálne nemám žiadnu SDHC kartu, to plánujem do budúcnosti. Obal to ani nemalo, bola zabalená v priesvitnom igelitovom sáčku bez popisu (všetky tieto tak boli zabalené).

    Ak to má niekto odskúšané s SDHC, prosím ozvite sa!

    Mám taký dojem, že to bude asi čítať aj SDHC, ale len do určitej kapacity, preto sa predajcovia rozchádzajú v názore. Skrátka to treba vyskúšať, ale ja to nemám ako.

    edit: jojom, to som chcel vedieť, ďakujem.
    edit2: rýchlosť-kopírovať 50 MB súbor pri USB1 zaberie asi minútu, pri USB2 päť sekúnd.
    Naposledy upravil PotPalo : 18.12.09 at 12:10

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Tak práve som sa vrátil z obchodu, už som si ju kúpil. Píšu na nej USB2.0 a aj rýchlosť tomu zodpovedá.

    Ďakujem všetkým zúčastneným.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    jojom Pozri príspevok
    Mám presne takú istú čitačku a zatial zjedla všetko. Najväčšiu kartu mám 32 Gb SDHC. A nemá s ňou problém. Myslím že som ju kúpil v sharku asi pred pol rokom.
    S tým USB2 neviem, myslím že akú karty dám tak rýchlo číta ( Clas 2, 4, 6).
    Ja mam podobnu Hama, taku modru. Číta SDHC v pohode. A podla mna asi čítačky nerobia rozdiel medzi SD a SDHC. To je zaležitosť driverov v kompe, napr. v robote na w2000 mi SDHC nenačíta.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Drivermy to asi nebude, mám tu jednu dosť starú čítačku 4v1, USB1, tá číta SD karty len do 256MB, našiel som to aj na internete v jej technických špecifikáciách.

    Teraz mám ďalšiu otázku: Mám MicroSD kartu 1 GB z mobilu Nokia (ktorý už nemám) a chcem ju použiť do MP4 prehrávača. V mobile fungovala, ale v prehrávači ju vôbec nenačíta, hlási chybu. Chybu hlási aj v PC cez adaptér z MicroSD na SD, skúšal som rôzne čítačky aj OS. Buď to pri pokuse o prístup na kartu zamrzne, alebo píše že žiadna karta nieje. Preto nejde ani naformátovať. Je možné, že je zamknutá, alebo čo? Ako ďalej? Vraj ide takto zamknutá karta naformátovať v niektorých Nokiách, no neviem. Prosím poraďte, či by to nešlo aj cez tú čítačku z PC dajakým softom.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Mám niekde soft ktorý mi už viackrát na to pomohol. Poslal som Ti ho.
    Naposledy upravil jojom : 18.12.09 at 14:15

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ďakujem, ale nepomohlo to. Píše to error: The device is not ready.
    Skrátka sa to tvári, ako by tam nebola žiadna karta.

    Apacer MegaSteno AT020 - aké karty číta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.