Zavrieť

Porady

Platenie mýta

Prosím nevie niekto poradiť, či bude potrebné platiť mýto aj za stavebný stroj(nie je to nákladné auto), ktorý sa premiestňuje po cestách sám a má svoju ŠPZ? Je niekde potrebné registrovať vozdilá, za ktoré sa bude platiť mýto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    orimslav je offline (nepripojený) orimslav

    orimslav
    Ja by som sa tiež chcel spýtať je potrebné platiť mýto za traktor, ktorý ťahá príves a jazdná súprava presiahne 3,5t ?

    rhenus je offline (nepripojený) rhenus

    rhenus
    ZuzanaP Pozri príspevok
    a taký stroj má povolenie na prejazd po cestách I. triedy?
    Preboha a čo má lietať? U nás napríklad nie je iná možnosť, len ísť s traktorom po ceste I.triedy. Zuzka iste si z Bratislavy a nevieš, že traktory sa teraz používajú aj na dopravu a zásobovanie stredísk a MUSIA po tej ceste prejsť. Nevozia len hnoj na pole z kravína niekde zadnou bránou poľnohospodárskeho podniku. P.S.: Nechcem ťa uraziť
    P.S.2: Som taký rozčúlený, lebo som práve hľadal odpoveď na túto otázku u spoločnosti SKYTOLL a nejaké brigádničky, čo o tom h.vno vedeli ma len prepínali na "kolegu, ktorý bude vedieť viac", kde mi to ani po 5 min čakania nikto nezdvihol, len sa mi z tel. ozýval milý ženský hlas: "čakajte prvý voľný operátor sa vám bude venovať"

    orimslav je offline (nepripojený) orimslav

    orimslav
    Tiež som volal na SKYTOLL ale operátor nebol voľný ani po 10 minútach. Tak som napísal na ministerstvo (MDPT) a dostal som takúto odpoveď:

    Dobrý deň,
    povinnosť platby mýta sa stanovuje podľa kategórie vozidla určenej v osvedčení o evidencii. V prípade ak je motorové vozidlo kategórie M (okrem M1 vrátane prívesu), N (okrem N1 bez prívesu) alebo G ste povinný platiť mýto. V ostatných prípadoch teda aj v prípade traktorov a jazdných súprav traktorov sa mýto neplatí.

    Podrobnosti o kategóriach vozidiel podliehajúcich mýtnemu spoplatneniu nájdete na stránke:

    mazd55 je offline (nepripojený) mazd55

    mazd55
    Chcel by som sa opytat ako je to s platenim myta za specialne vozidlo AVIA MP - 13 ,vysokozdvizna plosina. Toto vozidlo je nad 3,5 tony ,ale je to specialne vozidlo ,ktore neni urcene ani na prepravu osob ani na prepravu nakladu ,takze nejsom ani prepravca ani dopravca a do ziadnej kategorie nespadam. Podla zakona su povinni platit myto dopravcovia ,prepravcovia a ja niesom ani jedno. Tak mam platit ,alebo nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.