Zavrieť

Porady

Klasický help pod Win7

Stiahol som si súbor Windows6.1-KB917607-x64.msu. Pri spustení mi zahlási "Aktualizácia sa nevzťahuje na váš počítač"

Ako to mám spojazdniť? Samozrejme, že mi nefunguje F1, ani priamym spustením.

Mám W7 64bit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    A teraz čo? Neprichádza do úvahy aby mi to nefungovalo Ak sa nedopátram k riešeniu, tak v pondelok oslovím MS.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Vždy mám legálny soft.
    Nepomohlo - pri mojej mizernej angličtine som sa nedočítal, že by to malo riešiť tento problém.
    platila len do 27.11. 2009 - tak preto mi to predtým išlo. Žiaľ rupla mi MB a možno aj HDD a tak som to musel preinštalovať.

    Dodatok
    Skúsil som aj toto, ale nič. Mám podozrenie, že sa to nenaištalovalo správne
    http://cid-11e09a8750032f2c.skydrive...750032F2C!1230
    Teraz som zistil, že OS nemám aktivovaný a ani sa po havárii MB a HDD nedá aktivovať - OEM. Už som poslal správu na MS.
    Naposledy upravil sthruska : 20.12.09 at 11:48 Dôvod: Dodatok

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    sthruska Pozri príspevok
    Vždy mám legálny soft.

    Teraz som zistil, že OS nemám aktivovaný a ani sa po havárii MB a HDD nedá aktivovať - OEM. Už som poslal správu na MS.
    To ma zaujima co ti odpovedia, daj vediet.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak kupis zelezo s OEM, tak ten OEM je viazany na zelezo, ak si pouzil inu MB atd ..... tak ten OEM ti na to neplati

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    Ak kupis zelezo s OEM, tak ten OEM je viazany na zelezo, ak si pouzil inu MB atd ..... tak ten OEM ti na to neplati
    To snad nemyslis vazne, ked sa mi pokazi MB a vymenim, to mam potom kupit znovu novy system????

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Aky by mal potom OEM zmysel ??
    Neviem ci je to tak do slova a neviem konkretne na ktore komponenty sa vztahuje (urcite nie na mys, klav. monitor a pod....)
    Ved si pozri nejake ceny NB
    napr.
    NB parametre .......... s OEM 15600
    NB parametre ....deto...... bez OS 15000

    Samotny OS nejake 3000ky

    Tieto informacie nemusia byt pravdive, niekedy davno som to videl z lietadla

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak kupis zelezo s OEM, tak ten OEM je viazany na zelezo, ak si pouzil inu MB atd ..... tak ten OEM ti na to neplati
    Ale pokiaľ zavolá telefonicky MS podporu (tu na Slovensku) a vysvetlí problém, môžu OS aktivovať aj po výmene MB a HDD - žiaden výrobok predsa nevydrží večnosť . A ak sa v jeho prípade jednalo o závadu a bol nútený meniť komponenty, nie je to predsa jeho chybou a MS nemôže vyžadovať kúpu nového OS pri hardwarovej chybe. Nech len skúsi sa spojiť TELEFONICKY (nie aktivácia on-line!) a jasne im vysvetliť situáciu.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ano tak to moze fungovat (len neviem a ani ma to moc nezaujma ake su podmienky pri kupe OEM verzie)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Fero11 - máš pravdu s tým OEM. Niečo podobné sa mi stalo pri XP a na počudovanie nebol s aktiváciou (telefonicky) žiaden problém. Takúto skúsenosť majú aj iní. V tomto smere klobúk dole.

    Po telefonáte som im zaslal doklad o kúpe MB. Sľúbili, že to nebude problém.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    OS mám slovenský a update je anglický. Nejde to dokopy. Vraj pre slovenský OS nie je riešenie. Trvám na riešení. Uvidím ako to dopadne.

    Schiziak je offline (nepripojený) Schiziak

    Schiziak
    To s tou viazanostou je blbost. Aj pri OEM mozes zmenit cely system vcitane dosky, system prideluje skore podla urcitych pravidiel a ak je zmeneny urcity pocet komponentov a mysli si ze doslo k podozrivej zmene, "vola domu" na overenie, a ked sa mu to nezda deleguje ta na ludskeho operatora. Tomu vysvetlis co a ako. Dlhsie a zlozitejsie citanie na internete to potvrdi. Elektronicka byrokracia. Toto bude coskoro riesit spion cip, ktory uz sa dava do vsetkych NB a v amerike bude povinny aj pre stolove pocitace. V nom je zaplombovane OEM cislo ktore prezije aj setky upgrady. Zaroven ma OS moznost viest si v nom o vas pre vas samotnych nerozsifrovatelne zaznami. Ak to zaujima beznych uzivatelov vola sa to TPM. Googlujte.

    Spat k teme. Co sa tyka riesenia updatu zabudni, na slovensky windows je velmi nepravdepodobne, ze ho dostanes. Hlavne ak je to nejaka obskurna featura.

    Pri XP som vzdy odporucal anglicky windows + slovensky preklad. Nemusi byt potom vsetko slovensky ale aspon budu fungovat vsetky updaty. Neviem ako je to pri Hliste a Sedmicke, ale tam by mali byt uz vsetky systemy identicke + prekladove moduly.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.